Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok menüpontokra...

Hogyan tudok menüpontokra "többszörösen" hivatkozni HTML-ben?

Figyelt kérdés

Blog.hu elkezdtem egy sablont szerkeszteni, de nem tudom hogyan hivatkozhatnék egy menüpontra többszörösen.


Jelenleg, ha van 1 menüpontom, arra 1* tudok hivatkozni 1 bejegyzéssel. De én többször szeretnék hivatkozni 1 menüpontra, hiszen más más bejegyzés más menüpont alá szánok.


Tehát a kérdés hogyan tudnék többszörösen hivatkozni 1 menüpontra? Mi ennek a HTML leíró kódja?


pl úgy mint itt:


[link]


2011. febr. 24. 11:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg, így néz ki a menü HTML kódja:



<h1>

<span><blh:blog_name /><br />

<em><blh:blog_tagline /></em>

</span>

</h1>

<ul id="nav">

<li class="page_item"><a href="/" title="Főoldal">Főoldal</a></li>

<li class="page_item page-item-2"><a href="/?page_id=2" title="Gondolatok">Gondolatok</a></li>

</ul>

</div>

2011. febr. 24. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:

"Jelenleg, ha van 1 menüpontom, arra 1* tudok hivatkozni 1 bejegyzéssel"


fogalmi zavarok... 1 menüpontra te nem hivatkozol, hanem azzal hivatkozol valamire (1db valamire)

a példában is egy valamire hivatkozik a menüpont, méghozzá a "valami" címkére... a "valami" címke megtalálható több cikkben, ezért csak és kizárólag azokat jeleníti meg, amik megkapták ezt a "valami" címkét...

2011. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és hogyan tudnék hivatkozni 1 menüponttal több bejegyzésre?
2011. febr. 24. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

amúgy, ha megnézed az ő forrását, akkor láthatod:

<a class="nők" href="http://agyasztaltv.blog.hu/tags/n%C5%91k">nők</a>


és láthatod, hogy címkékre (tags) hivatkozik

azért van krixkrax a "/tags/" után, mert ékezetes karaktert tartalmaz a "címke" szava

2011. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen ezt észrevettem, csak nem tudtam, mit is látok

kösz a segítséget

2011. febr. 24. 22:08
 6/6 A kérdező kommentje:
rengeteget segítettél azzal, hogy rámutattál erre a címkés dologra, most vigyorgok mint állat nagyon hálás vagyok köszi :D
2011. febr. 24. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!