Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt sajátítható...

Mennyi idő alatt sajátítható el a HTML programnyelv?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni HTML-ben programoz. Itthon tanulnám egyedül,könyv+internetes tutorialok stb. Ez működne így? Mennyi idő alatt juthatnék el középhaladó szintre? Még sose tanultam semmilyen nyelven programozni és úgy látom ez megfelelő lenne. Előre is köszi a válaszokat :)
2011. okt. 6. 21:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
2-3 óra
2011. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
78%
nagyon könnyen, egy délután alatt is (a többi programnyelv azért nem ilyen könnyű :D)
2011. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem programnyelv, leírónyelv. Maga a HTML hamar megy.
2011. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Idő:

Alap szint: 1 nap

Középhaladó szint: néhány nap.


Ha csak htmlről v. html+css-ről van szó. De ezeket így önmagában programnyelvnek nevezni nem illendő.

2011. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
nagyon könnyen átnézed az alapokat majd a többi használat után megragad nem kell idegeskedni komolyan nagyon egyszerű ;) ha érettségire kell akkor oda pedig nem egyszerű komolyan pár óra alatt megtanulható a többi meg már csak a használat :)
2011. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy kis php v. javascript is van benne, az értelemszerűen jóval több.
2011. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Amikor megláttam az első válaszoló válaszát azt gondoltam poénkodik... aztán olvastam a többit és hát bevallom ledöbbentem :) Egyébként megéri manapság html,css,php,html5 tanulni?
2011. okt. 6. 21:49
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Megéri, de önmagában ma már semmire sem mész a html+css-el.


Statikus honlapokat már csak őskövület cégek csináltatnak maguknak.


A php-nak van értelme. Kellemes nyelv, hasonlít a C-re, későbbiekben is hasznát lehet venni.


A javascript is még elég gyakran van használva, de igazából túl nagy jövő nincs benne, nem érdemes foglalkozni vele szerintem. Max. ha eleve foglalkozol Javaval, akkor kiegészítésként.


A flash pedig egy teljesen más irány.

2011. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy megéri, de nem érdemes itt megállni. Jöhet a . javascript, flash stb. ezeket már jóval több idő elsajátítani.
2011. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért ha valaki nulláról tanulja, akkor marhára nem 1 nap.

Persze aki tanult valamilyen script vagy programnyelvet, annyi, de aki nem annak előbb a logikáját is meg kell szoknia.

Az, hogy ki tudj írni egy egyszerű szöveget, az valóban gyorsan megvan, de ahogy bonyolódik a dolog és jönnek a div egymásba ágyazások a css vagy űrlapozás, akkor több idő kell és inkább hetekben (van akinél hónapokban) mérhető.


Most így visszatekintve, persze nem nagy szám, de hát ez nem így van egy kezdőnek.

2011. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!