Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elszeretnék kezdeni tanulni...

Elszeretnék kezdeni tanulni programozást, melyik nyelvvel kezdjem és melyikkel folytassam?

Figyelt kérdés

Kozép suliban tanultunk pascal,delphiben (szerintem éppen,hogy az alapjaiban nyertunk betekintést).


Ha tudtok mondanátok egy ebookot is esetleg,ha eszetekbe jutna...


2011. márc. 1. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azzal kezded amelyikkel szedetnéd.

Én a C alapúakat javasolnám mondjuk.

2011. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én legszivesebben Assembly + Architektúra keverékével tanítanám a programozást, hogy az ember tudja, hogy egy sleep subrutin összerakása is mekkora munka... majd megértené, hogy-hogy épül fel a C, és nötte rá magát a C++, és bontakozott ki a C#... de ha ezt a bonyolult tanulási folyamatot ki akarod hagyni, akkor C#... gondolom win formot akarsz programozni, (minden kezdő azt akar sajnos rögtön) esetleg még Java ami érdekes lehet. A Pascal az igen szószátyár nyelv, de én is azon tanultam meg programozni, és nem bántam meg, de nem ajánlom.
2011. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Akármelyikkel kezdheted. Szerintem azzal kezdj, amelyikhez jobban leírt könyvet találsz (vagy cikkeket vagy videókat, vagy ahonnan szeretnéd tanulni :D). A programozásban nem is igazán a nyelv a lényeg, hanem a logika és a gondolkodás... (persze néhány algoritmus és alprogram ismerete elengedhetetlen és ezek nyelvenként változnak...)

Ha már tanultál Pascalt, akkor ha gondolod először felelevenítheted a tudásod....

2011. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy szeptemberben ha minden igaz megyek fosulira ahol a C vel kezdik..... majd a C++ talan.


Erdemes lenne akkor a C nek neki ulni?

2011. márc. 1. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
A C a C++ egy részhalmazának is tekinthető, tehát amit megírsz C-ben az fut C++ -on csak a ++ objektum orientált. Tehát végülis ha C++-al kezdel akkor is ugyanúgy fogod tudni a C-t, csak át kell szokni, hogy nem használhatsz objektumokat, és azokat a függvény könyvtárakat használod amit a tanár mond... például mi csak az stdio.h és a math.h-t használhattuk. Ha használtunk volna egy string.h-t rögtön bukta...
2011. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lol. A string.h is C szabványos könyvtár (<cstring> néven C++-ban is elérhető, a <string> egy teljesen más könyvtár viszont). Amit megírsz C-ben az nem fog futni C++-ban (jó eséllyel), de ha megtanulsz C++-ul előbb akkor a C-s kódod is sokkal szebb lesz, ha arra kényszerülsz.

A C++ nem ojjektumorientált, multiparadigmás nyelv. Csak támogatja az OOP-t. OO nyelv a C#, a Python meg még sok más, a C++ pont nem az.

2011. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy értelmezési problémáid vannak, sose mondtam, hogy a string.h nem C-s függvénykönyvtár! Azt mondtam, hogy amikor mi tanultuk nem lehetett használni akármelyik függvénykönyvtárat, csak azt amit megengedtek! Igenis lefordul minden C-s program minden szabványos C++ fordítón, nem kell okoskodni... Másrészt, látom nem tudod mit jelent a multiparadigma, bár a C++ tényleg az, éppen ezért nem zárja ki azt, hogy OOP, sőt sok programozó szerint a C++ nyelv az objektum orientált szemlélet eszközkészletének egyik legteljesebb megvalósítása.
2011. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. Valóban nem mondtad, én is csak kiegészítettem.

2. Akkor egy példakód: int* x = malloc(sizeof(int));

Ez nem fog lefordulni, csak hogy egyet mondjak, de tudnék még. Ha ennyire nem értesz hozzá, minek okoskodsz?

3. A C++ valóban nagyon széleskörűen támogatja az OOP-t, például a többszörös öröklődés elég ritkán megvalósított változatát tartalmazza. Ettől még a nyelv nem OO. Ha tudnád mit jelent, nem mondanál ilyet. Nagy programokat lehet írni egy virtuális függvény vagy öröklés nélkül (anélkül pedig nem OO). Tehát a nyelv sem az, mert ami az, ott minden program az.


Idióta.

2011. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem fogok vitatkozni egy kit-kat userrel... örülj neki, hogy ilyen "okos" vagy :-D . De azért nézd át a fogalmakat, nem biztos, hogy úgy kell értelmezni a kutyákkal és macskákkal bemutatott objektum modellt, mint ahogy általánosban tanultad...
2011. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jujj de beoltottak most :) Mindjárt megyek sírni anyuhoz (majd munka után persze), csak még ezt leírom.

Kár, hogy én tényeket tudtam eléd tárni, te meg csak a hülye meggyőződéseidet tolod. Mutattam szabványnak megfelelő C kódot, ami nem fordul C++ fordítóval. Leírtam, mit jelent az OOP, és hogy a C++ miért nem az. De ha nekem nem hiszel, olvass egy kicsit Stroustruptól. Hátha TALÁN a nyelv kitalálójának elhiszed.

2011. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!