Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Phpban megírt űrlapban mindig...

Phpban megírt űrlapban mindig syntax error-t talál de a forráskódban nem találom a hibát legyetek szívesek segíteni?

Figyelt kérdés

<?php

if (isset ($_POST['Megrendelő neve']) && isset($_POST['Telefonszáma']) && isset($_POST['Rendezvény Dátuma']) isset ($_POST['Helyszín']) && isset ($_POST['Létszám']) && isset ($_POST['Megjegyzések']))

{

$megrendeloneve = $_POST[' Megrendelő neve '];

$phonenumber = $_POST[' Telefonszám '];

$datum = $_POST[' Rendezvény Dátuma'];

$helyszin = $_POST[' Helyszín '];

$letszam = $_POST[' Létszám '];

$note = $_POST[' Megjegyzések '];


mail ('emailcim@szolgaltato.com', 'Megrendelőlap', "Megrendelőneve: $megrendeloneve Telefonszám: $phonenumber Rendezvény Dáutam: $datum Helyszín: $helyzsin lLétszám: $letszam Megjegyzések: $note " . date('d/m/Y H:i:s')); }

else

{

echo ('Nem toltotted ki az osszes mezot');

}

?>


2011. márc. 7. 08:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Sikerült kijavítani viszont most nem érkezik semmi az emailre tehát amit bekértem HTML űrlapon azt nem küldi el az email címre. :(
2011. márc. 7. 08:45
 2/5 anonim ***** válasza:

<?php

$megrendeloneve = $_POST['Megrendelő neve'];

$phonenumber = $_POST['Telefonszám'];

$datum = $_POST['Rendezvény Dátuma'];

$helyszin = $_POST['Helyszín'];

$letszam = $_POST['Létszám'];

$note = $_POST['Megjegyzések'];


if (isset($megrendeloneve) && isset($phonenumber) && isset($datum) isset ($helyszin) && isset ($letszam) && isset (note))

{

mail ('emailcim@szolgaltato.com','Megrendelőlap',"Megrendelő neve: ".$megrendeloneve."\nTelefonszám: ".$phonenumber."\nRendezvény Dátuma: ".$datum."\nHelyszín: ".$helyzsin."\nlLétszám: ".$letszam."\nMegjegyzések:".$note."\n".date('d/m/Y H:i:s'));

echo ('Az adatok helyesek');

}

else

{

echo ('Nem töltötted ki az összes mezőt');

}

?>


Így már lesz egy kis formája is a levélnek.


Az adatok ellenőrzésénél, azért sokkal több dolgot lehetne vizsgálni, így aztán fogsz kapni egy csomó szemetet és hibás mailt.


Egyébként ha ez echo-hoz nem jut el ,akkor az adatok átadásánál kell keresni a problémát. Ha az a gond, akkor a változók értékét írasd ki még az elágazás előtt, és látni fogod, hogy melyikkel van probléma.

2011. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, maradt benne egy hiba, helyesen:


isset($note)

2011. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"

if (isset($megrendeloneve) && isset($phonenumber) && isset($datum) isset ($helyszin) && isset ($letszam) && isset (note))

{ "


ebben a sorban hibát talál (kijavítottam amit mondtál)

2011. márc. 7. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Már írtam, hogy hibáztam abban a sorban, de akkor leírom a teljes sort:


"

if (isset($megrendeloneve) && isset($phonenumber) && isset($datum) isset ($helyszin) && isset ($letszam) && isset ($note))

{ "


szóval a lényeg:


isset (note) helyett isset ($note)

2011. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!