Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha Programozás a fő cél,...

Ha Programozás a fő cél, akkor BME vagy ELTE?

Figyelt kérdés
Hali lassan jön a tovább tanulás. Na jó még 1 év :'D. Idáig az Elte volt az amire vágytam, de a bátyám odajár, és első 2 félévbe programozásból annyit tanultak meg amit még nálunk középsuliba a lámák is megtanulnak 1 év alatt. Amióta az az új rendszer van kb. semmi értelmeset nem tanulnak az első évben, vagyis értelmeset tanulnak, de olyan alap dolgokat... most nem igazán tudom elképzelni, hogy akkor kb. mikorra jutnak el arra a szintre ahol én vagyok most :/. A BME -ről igazán nem tudok semmit, tudom, hogy van ott fizika is =), meg, minden. De szerintetek akkor most melyiket kéne majd választani, ha programozáás a fő cél? Meg az is érdekelne, hogy melyiknek mi előnye, és hátránya van? (Pl.: tudom hogy eltén elméletiesebb, és keményebb a matek, de nincs fizika :'D)
2011. márc. 28. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Csak az ELTE-n van programtervező.
2011. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ELTE-n van, ez igaz, de ott első pár félévben csak matek, kódolás alig, BME-n mérnök infon van azért több C-zés. előbbire egyik barátom jár, utóbbira én jártam.
2011. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

BME-n sokkal kevesebb a matek, de több a Java (személy szerint ezt hátrányként értékelem :)), van fizika meg egy csomó hülyeség.

ELTE az hardcore matek, és a régi rendszerben sem tanultál több programozást első két félévben.


Ha programozni akarsz, akkor tökmindegy, azt úgyis otthon fogod megtanulni, amikor napokat szívsz vele. Az egyetem csak motivációt adhat, hogy dolgozzál, meg elméleti alapokat, ez utóbbi miatt én az ELTE-t mondanám.

2011. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak az ELTE:)

Valóban kicsit több a matek a kelleténél, viszont ezzel és a programozás elméleti tárgyakkal egy olyan elméleti tudást kaphatsz, amivel később bármilyen programozási nyelvet megtanulsz:) Az ELTE-n nem olyan programozókat képeznek, akik 2-3 nyelven tudnak programozni, hanem olyanokat, akik meg tudnak tervezni nagy összetett programokat és úgy mellesleg a végén ezeket le is kódolják:). A BME kicsit mérnök, kicsit info aztán a végén minden csak egy kicsit leszel:) (kicsit mérnök, kicsit informatikus)

2011. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
zsír. köszi! :$
2011. márc. 29. 16:36
 6/18 anonim ***** válasza:

BMEn sem csak kicsit tanulsz programozni (én oda járok most)... mi nem csak megtervezni tudjuk a programot, hanem megírni is :)

Persze lehet hasonlitgatni, de nem sok értelme van...

Ha sok gépközeli dolgot akarsz látni, akkor gyere BMEre, ha meg sok elméletet, akkor menj ELTEre... nálunk sok mérés labor van ahol beágyazott rendszerekkel dolgozunk (Verilog, assembly, uC) mérnök része kicsit igaz inkább, van fizika, de ez kb. egy szintre hozza a matekot az ELTEvel (bár nálunk és szépen darálnak számításelméletből). Van sok unalmas dolog itt is amivel alapoznak, mert a ráépülőkkel már lehet okos dolgokat csinálni, de ez van. Java már nem sok, csak 1 félév van belőle + egy másik félév "labor" ahol javaban kell egy projektet csapatban megoldani. Tanulunk: c,c++,c#,Verilog, assembly, java. c++-hoz még jön a Glut (grafika) + egyéb okosságok. Kérdésed van dobj egy privátot...


Egyébként mi az a szint ahol te tartasz most programozásból? mert az első 2 félév mindenhol alapozással telik, meg a sok gyökér kiszórásával akik semmit nem értenek a dolgokhoz...

2011. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni Egyetemen is van, de felvi.hu megmondja neked.

Otthon tanulsz meg programozni majd.

BME-n mérnököket keresnek, akiket igazán érdekel az informatika.

Máshol meg informatikus szerűségeket képeznek.

2011. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hát most pontosan nemtudom megmondani milyen szinten vagyok ez eléggé relatív dolog :/. Amúgy c++, c# a c alapú nyelvek közül +php ezeket tudom igazán jól. Delphi/Pascal ba sose merültem nagyon belem, mivel régi rettentően gusztustalannak tartom a szintaktikáját :(. BME n van funkcionális programozás? Most kicsit az is kezdett érdekelni, csak hát az sajnos kemény matek :(:D. Am, nemtudok privit küldeni :((.

Köszi a válaszokat,

Üdv Toma!

Ui.: Milyen szintű fizika kell a BME-re? Mivel középsuliba nálunk eléggé elhanyagolták, és nem vagyok vmi pró belőle sajnos :/.

2011. márc. 31. 15:53
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy BME-n van-e funkcionális programozás, de ELTE IK-n van BSC-n egy félév kötelező, illetve egy félév szabadon választható, majd MSN-n a folytatás, Cleant és Haskellt tanítanak, szerintem eléggé jól és kapcsolatban állnak az Ericssonnal, ahol minden programot funkcionális készítenek, szóval ha az IK-n jó vagy funkcionális programozásból, akkor mehet is az Ericssonhoz:)
2011. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is jóban vannak az ericssonnal..meg ott a Siemens, T-systems, Nokia stb... tanszéke válogatja... ne ez legyen a döntő...
2011. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!