Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám megcsinálni...

Hogyan tudnám megcsinálni Visual Basicben (2008)? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csinálok egy ping pong játékot, és nem tudom megcsinálni azt, hogy vissza pattanjon az ütőről, mert ha azt adom meg, hogy az labda.left<=ütö1.right ..., akkor az ütö jobb oldalánál nem megy tovább a labda ,tehát nem lehet elrontani, mert nem megy el a falig, ergo nincs értelme a játéknak.

Valaki tudna segíteni?


2011. márc. 29. 15:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a feltételes elágazás magja egy másik feltételes elágazás, de így se tudum magycsinálni.:(
2011. márc. 29. 15:21
 2/4 anonim ***** válasza:
belerakod a feltételbe, hogy ÉS labda.top < ütő.top+ütő.height ÉS labda.top+labda.height > ütő.top
2011. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha túl bonyorult a feladat, Pl.: akkor olduk meg egy egyszerűbb feladatot, de olyat hogy ezt tovább finomítva, megkapjuk az eredeti feladat.

Először vegyük azt hogy nincsenek ütők csak fal van meg labda és 1 dimenzióba. A labda az vagy meg egy irányba vagy visszapattan.(irányt változat.)

Egy logikai változóba tárold el hogy jobbra megy e.


Erre egy pszeudo-kód

#1 dimenziós mozgató eljárás{

# ha (jobb az igaz) és (faljobbszéle kisebb mint labdahelye){

# labdahelye = labdahelye + 1}

#

# ha (jobb az igaz) és nemigaz hogy (faljobbszéle kisebb mint labdahelye){

# jobb=hamis}

#

# ha (jobb az hamis)és (labdahelye > falbalszéle){

# labda=labda-1

# }

#

# ha (jobb az hamis) és nemigaz hogy (labdahelye > falbalszéle){

# jobb=igaz

# }

#}


Ha ez megvan akkor 2 dimenzióba y koordináltára számolj visszaverődési szöget. (Erre nem írok pszeudo kódot.)

Ha ez is megvan akkor egy 2 dimenziós pályán pattok össze vissza a labda. Ezután berakhatjuk az ütőket. Az utő mozgása és a labda mozgási sebességéből kijön a labda új mozgási iránya és mozgási sebessége. Egy kis koordinálta geomteria kell, egy két Newtoni fizikaképlet és lehehet ping pongozni.

2011. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, megcsináltam, és nagyon jó lett szerintem.
2011. ápr. 1. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!