Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elte progmatek, akármilyen...

Elte progmatek, akármilyen tapasztalat?

Figyelt kérdés

Helo mindenkinek

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz ez a szak.

Programozni szeretnék megtanulni, úgy érzem, ez a megfelelő választás. Tudom, hogy nagyon sokan kezdenek sokan kibuknak, de ez szerintem az alacsony felvételi-pontszámnak köszönhető(egy 340 ponttal felvett xy valószínűleg szenvedne ott), de kíváncsi lenék, hogy egy 400-420 körüli pontszámmal túl lehet-e élni).

Előre is kösz


2011. ápr. 6. 10:08
1 2
 1/17 Panda Péter ***** válasza:

a pontszám elég keveset számít. engem pl 460 körüli ponttal vettek fel a BME-re, mégis szívok sok tárggyal.

nem hátrány, ha úgy mész oda, hogy azért nem totál nulláról kezded a programozást... és a matekot is vágni kell, mert ha csak az egyiket tudod a kettő közül annak sem lesz jó vége.

2011. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szerencsére emelt szinten tanulom középiskolában a matekot és a programozást is, így valami alapom már lesz.

De nem szeretném, hogy az egyetem csak a tanulásról szóljon, persze nem baj, ha sokat kell tanulnom, csak maradjon időm kikapcsolódni(sportok, buli) is.

2011. ápr. 6. 11:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Szorgalmi időszak sosem a tanulásról szól, vizsgaidőszak sem TÚL komoly.
2011. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor jó, úgy látszik nem kell bedőlni az innen-onnan csöppent híreknek, minthogy nagyon nehéz ez a szak.

Persze azt nem bánom, ha nehéz, csak ne legyen teljesíthetetlen;)

2011. ápr. 6. 12:38
 5/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, de szerencsédre már nem indítják, most már csak progtervinfó van :)
2011. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

És az könnyebb?? Mert ahogy nézem, tavaly is felvettek oda 519 embert.

Nem hiszem, hogy mindenki végigcsinálja...És ahogy nézem 2006 óta már csak ilyen szakot indítanak ott.

Akkor lehet hogy a kérdésem is pontatlan volt: tehát a jelenlegi programtervező informatikusról lenne szó, bocs:).

2011. ápr. 6. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Jaja, 2005-ben indították az utolsó progmat évfolyamot, félig már akkor is proginfó volt. Elvileg könnyebb, kevesebb a matek, könnyítettek egy csomó tárgyon, gyakorlatilag két diplomamunkát kell csinálni, gyakorlatilag kétszer végzel el egy szakot (BSc + MSc), emiatt kicsit kötöttebbek a határidők. Én még az utolsó évfolyamos progmaton vagyok, már csak 2 kredit kell, úgyhogy lassan elvégzem, de voltak elhúzódó dolgok, amik miatt lehet a BSc-vel késtem volna sokat, és amiatt az MSc is csúszik, de így hogy egyben van az öt év, így ez sokkal jobban kiegyenlítődik.
2011. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! És mik az elhelyezkedési lehetőségek? Ha valamit tudnál mondani, pl hogy mennyire keresettek a frissdiplomás ELTE-sek, kb milyen fizetésre lehet számítani, gondolom ebben most eléggé benne vagy te is:).
2011. ápr. 6. 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát nem ezen múlik. Az ELTE diploma jó alap, de nem ezen múlik, csak annyit jelent, hogy ahova papírt kérnek, ott ez jó lesz, illetve könnyen lehet, hogy aki felvételiztet az is ELTE-s volt.
2011. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én idén kezdtem a programtervező infót ELTE-n. Minden tárgyam meglett első félévben. Azért kellett eléggé sokat tanulni meg még most is kell és szerintem az IK pont az a hely, ahol szorgalmi időszakban többet tanulsz, mint vizsgaidőszakban:) Amúgy nagyon jól megtanítanak mindenre, sok egyetemi buli is van:) Kezdőmelónak rengeteg a lehetőség, eléggé jó fizetésekkel:)
2011. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!