Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ajánlanátok egy jó programot...

Ajánlanátok egy jó programot amivel C++ nyelven tudnék programozni?

Figyelt kérdés
Eddig a Microsoft Visual Studiosat használtam, de az azzal készített programok futtatásához kellett valami ami a legtöbb gépen nincs rajta, ezért ismerőseim gépén nem működött.
2011. ápr. 25. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel. Biztos, hogy nem Managed C++-t használtál? A sima C++-ból fordított program minden (windowsos) gépen kell, hogy menjen.
2011. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Visual Studio express edition volt teljesen biztos. több gépen is megjelent a hiba. ugyanennek a C# verziójánál nem volt semmi gond ezért meglepő
2011. ápr. 25. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Code::Blocks C/C++ fordító, nagyon jó/gyors/egyszerű.


[link]

2011. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 jas0nx ***** válasza:

Ez a hiba azért van, mivel a c++ ( visual studio ) bizonyos dll fájlokat nem tesz bele az exe a fájlodba illetve a megírt programod mellé. Ezek a hiányzó fájlok a Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package vannak benne amivel nem kell szórakoznod ha be van kapcsolva a windows automatikus frissítése mivel ezt magának fel teszi. de ezt a microsoft webhelyéről ingyen letöltheti bárki -> [link]

Van olyan progi ami ezeket a dll fájlokat élből bele teszi a programba és akkor nincs szükség erre a csomagra, de azzal meg az a baj, hogy jó pár includeot nem ismer ami igen csak fontos, de linkelem neked az is -> [link]

Ezzel is c nyelven lehet programozni, de ezt még e kezdetek kezdetén használtam szóval nem nagyon tudom h bele teszi-e azokat a bizonyos "dolgokat" és hog y az includeokat mennyire vágja -> [link]

2011. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2011. ápr. 25. 14:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Turbo C++ ajánlom , nagyon egyszerű :)
2011. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Dev C++ is nagyon jó.
2011. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Na most a DevC++ és a CodeBlocks nem fordítók, azok IDE-k, amik általában a MinGW nevű fordítóra támaszkodnak. Csak a félreértések elkerülése végett. És mellesleg mindkettő egy kalap fos, ezért én inkább azt javaslom, hogy használj egy egyszerű szövegszerksztőt (Notepad2, Notepad++), és telepíts egy fordítót mellé (MinGW például jó). Sokkal jobban megtanulod, hogy mi miért és merre van. Például nem leszel tanácstalan, hogy miért nem fut másnál a programod, mert bele kell mászni az ilyen dolgokba (persze ez futni fog másnál, mert nem dependál dll-ekre).
2011. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez a MinGW hogy működik? mivel eddig csak V.Studiossal próbálkoztam ilyenekkel még nem találkoztam.
2011. ápr. 27. 22:13
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
A MinGW az a GCC Windowsos portja. Tehát úgy működik, mint a gcc. Beírod, hogy g++ -o <programnév[.exe, ez elhagyható]> xy.cpp és akkor xy.cpp-ből csinál programnév.exe-t, ha fordítható a program.
2011. ápr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!