Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megszeretnék tanulni programoz...

Megszeretnék tanulni programozni mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
9. es vagyok info szakon de nem csinálunk semmit a heti 6 infó órán csak ecdl gyakorlatot amiket én 1 hónap alat megtanultam és letettem a vizsgákat azóta csak ilyen nehezebb feladatokat kapok de azok se nagy nehézségüek(bonyolultab excel fügvény stb) és szeretnék komolyabban infót tanulni ezért szeretnék megtanulni programozni honan tudok megtanulni net? könyv? mivel kezdjem mit tanuljak először ebben várom segitségeteket
2011. máj. 14. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
C-t ajánlom. Úgy is azt fogjátok tanulni az iskolában.
2011. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy C++/C#/Java programozási könyvet ajánlanék és az Új Algoritmusokat, ha komolyabban érdekel.


Am egyszerűen kivehetsz ilyen prog. könyveket a könyvtárból is akár.

2011. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
tapasztalatból mondom, hogy C++ előtt mindenképpen a C-t érdemes megtanulni, hidd el, hogy így sokkal gyorsabban és mélyebben fogod tudni elsajátítani a C++-t.
2011. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy a C tanulása a C++ előtt hátrányosan érinti a C++ tudásod ahhoz képest, mintha egyből a C++-t kezdenéd el.
2011. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ha megtanulsz mindent, abból hátrányod nem lehet, és egyébként sem a nyelv a lényeg hanem a gyors és megbízható algoritmusok, egy jó programozó pár nap alatt átszokhat egy másik nyelvre, viszont az algoritmusok elsajátításához kicsit hosszabb időre van szükség..
2011. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"Tapasztalatból mondom, hogy a C tanulása a C++ előtt hátrányosan érinti a C++ tudásod ahhoz képest, mintha egyből a C++-t kezdenéd el."


ha te ezt tapasztalatból mondod, akkor te valamit, valahol, valahogy nagyon el*sztál, már bocsáss meg :D

2011. máj. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja, és már nem azért, de eddig MINDEN c++ -os könyv, amit láttam, a c nyelv ismeretére épített...
2011. máj. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21:10 Az a pár nap legyen inkább 1-2 héttől fél évig terjedő időtartam. Pascalos vagy VB-s múlttal a C++ teljes mértékű elsajátítása (nem azt jelenti, hogy mindent vágsz fejből, hanem hogy mindent tudod, hogy hol keress, és 2 perc guglizással kideríted a választ) jópár hónapot igénybe vesz. Delphiről áttérni free pascalra valóban gyorsan megy.

Az algoritmus... az algoritmusok le vannak írva, átültetni őket programozási nyelvre nem nagy művészet. Nem ez a programozás nehézsége, hanem hogy komplex rendszereket kell alkotni egy primitív nyelven (igen, a programozási nyelvek kifejezőereje meglehetősen csekély például a beszélt nyelvekéhez képest).


01:01 Nem, nem csesztem el semmit. Nagyon sok embert látok, aki C-n tanult meg kódolni, és utána fogták be C++-ra, és nagyon sok káros szokást hoz magával. Ott is tömböt használ, ahol nem kéne, régi, unsafe és nem típusbiztos C-s könyvtárakat használ, pointerekkel bűvészkedik feleslegesen. A C++ nagyon sok C-s problémát megoldott, de ha beleszoksz ezek kezelésébe, utána nehéz lesz átszokni, mert ugye a C++ biztosítja ugyanazokat az eszközöket, így nem vagy kényszerítve.


01:02 Akkor szar könyveket olvastál. Például Bjarne könyve egyáltalán nem alapoz a C ismeretére (és ő is ugyan ezeket elmondja, amit én fentebb).

2011. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!