Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Vírusok hogyan hozzák létre...

A Vírusok hogyan hozzák létre az exe fájlokat? És egyátalán, hogyan lehet ezt megcsinálni kézileg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen exe fájlokat hoznak létre a vírusok? Nem szoktak exe fájlokat létrehozni, esetleg egy meglévő exe fájl végére beírni magukat.

exe fájlt egy program lefordításával lehet létrehozni "kézileg".

2011. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogyhogy? Ahogy a paint létrehoz egy jpg fájlt, úgy a vírus létrehoz egy exe fájlt. Nem értem a problémát. De általában nem hoznak létre exe-t, inkább egy létezőhöz csapják hozzá magukat.
2011. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze!


[link]


Érdekes! Van olyan vírus ami létrehozza az exe fájlokat!

2011. máj. 21. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

14:40

Esetleg tudok mondani valamit, ha látom hogy melyik az ezek közül, nem fogom mindet átolvasni.

2011. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Nézd meg!

2011. máj. 22. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt olyan exe-t csinál a helyi gépen ami önmaga másolata, egyszerű fájlmásoló művelet. Más gépekre is másolja önmagát, hálózati programozási ismeret kell hozzá (hosszú)

..."kártevő kódját tartalmazó fájl(oka)t hoznak létre"... ebben sincs semmi extra(pedig reménykedtem hogy lesz). Hogy hoz létre exe fájlokat pl a total commander vagy millió más program telepítője? Az miért nem érdekes? Kb ugyanúgy, nem jelenít meg ablakot hogy most ilyen és ilyen vírus kerül a gépére, ha elfogadja akkor nyomja meg a tovább gombot.

Szokás megoldani önkitömörító zippel, exe kód után hozzá van fűzve a egy zip és az exe-be megvan írva egy zip kitömörítő algoritmus. Vagy nem csak zip lehet tar,7z, stb lehet egyéni tömörítő is.

2011. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
??? Mindegy! Elsőre csak annyit értettem hogy másolás az egész, meg hogy utána csak a kódot írja át! Köszi! azért! majd megértem!
2011. máj. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!