Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-ben és C++-ban tanultam...

C-ben és C++-ban tanultam eddig programozni, de szeretnék valamilyen webprogramozást is tanulni. Mibe érdemes belekezdenem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

PHP, az a weben szinte létszükséglet.

JS nem létszükséglet, de szintén nem árt ha tudod.

MySQL bár ez nem igazi programozás, de a PHP-vel együtt illik tudni a weben.

HTML szintén nem programozás, csak kódolás, de szintén létszükséglet.

CSS kell a design-hez, szintén csak kódolás.

Ha ezeket tudod, már elég profi weblapokat hozhatsz létre.

2011. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondod, hogy a php-vel érdemes kezdenem?


html-ből amúgy tudom a legalapabb dolgokat, de ez még erősen nulla közeli tudás.

2011. jún. 12. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:

PHP-val ne kezdj rögtön, minimum a HTML-t tanuld meg előtte közepes szinten, ugyanis addig nem fogod teljesen megérteni a PHP kiírásokat, ha ezt már tudod belekezdhetsz a PHP-be.

A HTML-t nem nehéz megtanulni, igazából néhány szabályt, meg néhány kódszavat kell csak tudnod.

De ha egy korrekt dinamikus oldalt szeretnél csinálni (pl. olyasmit, mint ez az oldal (de igazából ilyen az interneten lévő oldalak nagy része), akkor mindet meg kéne tanulnod.

2011. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Asp.net, kicsit jobb mint a többi nyelv, és C#-ból programozhatod. Mehetsz WPF és SilverLight irányba is. SL esetén hasznos lesz a JavaScript és PHP és HTML. Valamint a JAVA irány. Semmi esetre se csak a fentiek nyelveit tanuld, azokból annyi van mint hal a vízben, de semelyik nem tud programozni. Véleményem szerint a HTML és PHP nem programozás... Majd most jól lepontoznak, de akkor is gyerekeknek való.
2011. jún. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A HTML valóban nem programozás, mint írtam is, az csak egy kódolás.

Ellenben a PHP-vel, ami viszont programozás.

Amúgy azt azért nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az interneten lévő weboldalak nagy része az általam felsorolt kódolásokkal és programozási nyelvekkel készítették.

2011. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem a legjobb módszer ha egyedül otthon neki állsz, de nem is reménytelen vállalkozás. Pl ELTE-n ilyen tárgyak vannak: [link]
2011. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!