Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldanátok meg? (c#)

Hogy oldanátok meg? (c#)

Figyelt kérdés

Egy Snake nevű játékot szeretnék csinálni(az a kukacos játék mikor egy kukaccal összeszedjük a dolgokat).

Sulimban már csináltunk ilyet, de konzolos alkalmazásban, és én most rendes windowsosba szeretnék. Először is egy kétdimenziós tömb segítségével kellene véletlenszerűen megjeleníteni a dolgokat. De ez még menne is. A nehezebb része(számomra), hogy hogy oldhatom, meg hogy egy objektum a formon úgy mozogjon ahogy a nyilakkal irányítom? Folyamatos mozgással, szóval mikor megnyomjuk az iránygombokat az csak "kanyarodást" jelentene és arra menne tovább. Kódot és magyarázatot is kérnék hozzá, hogy megérthessem.(gondolom nézni kell hogy a felhasználó melyik gombot nyomta és arra kell irányítani az objektumot, csak nem tudom, kódba ez, hogy néz ki.) Köszönöm előre.


2011. jún. 17. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Te most azt várod, hogy valaki írja meg helyetted?
2011. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
dehogy is. Amit írtam végén, hogy melyik részt nem értem, a mozgást. Hogy hogy érzékelheti a progi a gombokat, és ezekre hogy mozog az ojektum. Ezt nem vágom hogy kell. Erre kértem egy rövid kis kódrészletet melyik függvénnyel kell, és azoka függvények hogy is működnek
2011. jún. 17. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, lekezeled az eseményt, hogy lenyomta a billentyűt, és arra megy tovább a kígyód. De kezdd kicsiben. Az megvan már, hogy a kígyó egyenesen, irányítás nélkül menjen folyamatosan?
2011. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát azt azzal a set cursor positionnal kell nem?(tippelek nem tom pontosan) azzal elvielg meg lehet csinálni hogy egyenesen menjen a kígyó
2011. jún. 17. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:
"ablakos módban" nem!
2011. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!