Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan törnek fel rendszereket?

Hogyan törnek fel rendszereket?

Figyelt kérdés

gondolom nem úgy hogy leszednek a netről valami kis ócska programot!!

pl. amikor egy nagyobb rendszert törnek fel

akkor gondolom írnak egy programot maguknak nem??

ha igen az hogyan működik nagyjából??


nem azért írok mert ilyet szeretnék írni! ehez kevés vagyok csak érdekel!!


2011. júl. 8. 10:46
 1/8 DannyZuko ***** válasza:
Biztonsági réseket, bejárokat, nyitott portokatt scannelnek és azokon keresztűl törnek be adatbázisokba, fejtenek meg jelszavakat és így jutnak be rendszerekbe. Vagy aki annyira béna, hogy a jelszavát sem kell megfejteni, mert hagy más bejáratot a szervereibe, ott még egyszerűbb.
2011. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

aha igazából most született meg amit kérdezni akartam!! :) :)

Hogyan törnek fel jelszavakat??

hallottam olyanról hogy egy program egyesével kipróbálja .Na erről azt hallottam hogy béna .De akkor hogyan csinálják ?

2011. júl. 8. 11:26
 3/8 A kérdező kommentje:

*egyeséve kipróbálja az összes lehetőséget

Köszi !!!

2011. júl. 8. 11:27
 4/8 anonim válasza:
Hacker programmal :(
2011. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egyesével az bruteforce, de magad is kisázmolhatod, hogy 4-5 karakter fölött képtelenség, mert évekig kéne fusson.

ilyenkor jönnek egyéb megoldások, vagy a jelszóellenőrzést akarod megkerülni, vagy példáúl gyakori jelszavak listáját használod (asdf1234, asdf4321, satöbbi), ilyen listák vannak közkézen. és mgé van egy tucat módszer. a téma meg amúgy elég összetett, kell hozzá valami programozói tudás, ismerni kell az oprendszerek, a hálózat működését elég komolyan, a biztonsági rések helyét, működését, naprakésznek kell lenni, és kreatívnak. és sok-sok év tapasztalat.

2011. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ha webes oldalak is "rendszer"-nek minősülnek akkor inkább a programozói hibákat használják ki...mert a legtöbb lusta és sz@rik a biztonságra^^
2011. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

aha köszi szépen!

szóval lehet olyat hogy kikerüli ...

nagyon szépen köszönöm!!!!!

2011. júl. 10. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

jelszavakat: bruteforce, keyloggerek, arp poisoning/packet sniffing

weboldalakt: sql injection, xss (ezek a leggyakoribbak, de előfordul, hogy csak egyszerű biztonsági rések vannak az oldalakon és akkor nagyon könnyű őket feltörni)

2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!