Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen hosszú lehet egy sor...

Milyen hosszú lehet egy sor egy txt file-ban? És milyen hosszú lehet egy string C++ -ban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A4 en?
2011. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
bármennyi, gyakorlatilag meg asszem van egy 4 gigás korlát max fileméretre windowsban. stringet meg nem tudom, de a megfelelő header fileban megtalálod DEFINEolva a szükséges méretet. nagy adatot egyébként nem stringben szoktak tárolni, hanem mallockal foglalsz neki területet stb.
2011. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tehát egy txt file lehet egyetlen sok gigás sor is akár?
2011. júl. 9. 12:57
 4/16 anonim ***** válasza:
Windowsban hogy lenne már 4 gigás korlát? :-D Akkor mit csinálnék a tömörítetlen HD videóimmal, amik 300-400 gigák? :D Egyébként a txt nem egy formátum, a txt kiterjesztés arra szolgál, hogy jelezze a windowsnak, hogy a Jegyzettömbbel meg lehet nyugodtan nyitni, és meg lehet jeleníteni a fájl tartalmát úgy, ahogy az a fájlban van. Pl ha egy Word által készített .doc-ot nyitsz meg jegyzettömben, akkor mindenféle összevisszaságot fogsz látni. Ennélfogva nincs olyan, hogy egy sor max hány karakter lehet... A videókban sincsenek "újsor" karakterek, és mégis 100 gigára rúghatnak.
2011. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

txt alatt természetesen nem a kiterjesztést értettem

az is világos, hogy bárhol lehet újsor karakter, vagy akár nincs

engem gyakorlati szempontból érdekel, hogy egy sort pl c++ programozási nyelvben mekkorát tudok max beolvasni, mi az, ami korlátot szab, csak a RAM?

2011. júl. 9. 23:30
 6/16 anonim ***** válasza:

Nos. A txt LEHETNE más formátumú fájl, vannak rendszerek, ahol más egy szövegfájl szerkezete mint egy binárisé, és esetleg korlátozhatná is a sorhosszt. Az NTFS és a FAT nem ilyen, és a Windows ezeket használja. Tehát nincs konkrét méretkorlát azon túl, mint ami az összes többi fájlra is vonatkozik.

Az std::string-re vonatkozó korlátról pedig a string::max_size() tud mesélni, ez egy konkrét szám hogy a string osztály hány karaktert tud tárolni.

2011. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"engem gyakorlati szempontból érdekel, hogy egy sort pl c++ programozási nyelvben mekkorát tudok max beolvasni, mi az, ami korlátot szab, csak a RAM?"


Ha nem a c++-os String osztályt használod hanem, c-s char* -ot akkor nincs korlát, csak fizikai.

2011. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy a viharba ne lenne korlát :) Előbb utóbb a new bad_alloc-ot fog dobni, a malloc pedig 0-t fog visszaadni. És ez nem feltétlenül akkor, ha elfogyott a memória.
2011. júl. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

És hogyan érdemes hibát kezelni, még sose láttam ezt a hibát lekezelni programokban.


A szokásos beolvasás valami ilyesmi:


std::ifstream input;

input.open("valami.txt");

if (!input) std::cerr << "Error: Unable to open input file!" << std::endl;

else

{

std::string line;

getline(input,line);

}


Mármost ha az első sor túl hosszú, akkor mi törtétnik? Leáll a program, vagy beolvassa egy részét, vagy nem olvs be semmit?

2011. júl. 12. 11:52
 10/16 anonim ***** válasza:
de mit szeretnél csinálni egyébként? :D mert nyilván van egy "fizikai" korlátja, de mi az, amit egy sorban akarsz tárolni, és szöveg? nem tudom elképzelni... amúgy meg c++-ban vagy, úgyh az alacsonyszintű hiba le van kezelve, innen nem fogod megtudni, pontosan mi történt, ha nem sikerült megnyitni, hibát dob. ha alacsonyabb szinten akarod megoldani, akkor ne streamekkel nyisd meg, de mivel még most se értem, ez mi a f.szomra jó, ezért nem igazán tudok válaszolni :) ha a hiba érdekel akkor használd a windows apit, readFile , és getlasterror, aztán akkor tudod h mi történt
2011. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!