Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem szeretik a break...

Miért nem szeretik a break utasítást ciklusokban?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam, hogy azt nem szabad használni, nem szép megoldás, de hát basszus: nem azért találták ki, hogy használjuk? Főleg, hogy működik is, és adott esetben sok fölösleges újrafuttatástól, vagy változók bevezetésétől kíméli meg az embert és a rendszert is?


Nem vagyok programozó, csak kicsit konyítok a témához - ezért is kérdezem.


2011. júl. 12. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet használni, csak tudni kell hogy hol érdemes. ezek a "nem szép" megoldások nem véletlenül nem szépek, oké kis 100 soros programnál kutyát se érdekli, viszont bonyolultabb programoknál (10-100-x ezer sor) ahol oldalakon keresztül van egyetlen ciklus is vezetve nagy káoszt tudnak okozni ha bunkósbot módjára használják őket.
2011. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen ugró utasítások rontják a program strukturáltságát, aminek következtében nehezebb belátni, hogy a program működik, azt csinálja, amit akarunk, és ha valami hiba van benne, akkor azt nehezebb megtalálni és kijavítani. Ezek az utasítások a végső optimalizáláshoz valók. A 80:20-as szabály szerint ugyanis a vezérlés az idő 80%-át a kód 20%-án tölti, ezért ha gyorsabban hajtjuk végre ezt a részt, akkor azzal sok időt nyerhetünk.
2011. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha pontosan tudod, hogy a break a leggyorsabb, akkor használd bátran. de mindig gondolkozz el hogy lehet másfajta ciklust is szervezhetnél, másra tesztelni, stb. egyébként igenis van helye, mint ahogy a goto-nak is néha :)
2011. júl. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jók a válaszok, de 18:01-hez még hozzátenném, hogy ha sok-sok soron keresztül van vezetve egy ciklus, ott alapvetően már gondok vannak a kóddal, tehát nem feltétlenül rondítja egy break.
2011. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem semmi baj nincs a break-kel, lehet és érdemes is használni.


A baj a hülye programozókkal van akik nem tudnak átlátható, jól strukturált kódot írni, na azoknak tényleg nem ajánlott a break használata.

2011. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baj vele,de pár helyen azt olvastam

hogy lassítja a programot!

2011. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!