Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » For ciklus és If then else...

For ciklus és If then else elágazás?

Figyelt kérdés
Valaki tudna segíteni a For ciklusban és az If then else elágazásban? (Turbo Pascal) Előre is köszönöm!
2011. aug. 11. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen i egy integer változó:


var

i : integer;


Írjunk egy ciklust, ami 1-től 10-ig kiírja a számokat. A ciklust fel kell paraméterezni, magyarul megadod neki, hogy mettől meddig számoljon, és melyik változót használja ehhez, jelen esetben legyen a változó az i.


for i := 1 to 10 do

begin

writeln(i);

end;


Ez a programrészlet kiírja 1-től 10-ig a számokat. Legegyszerűbben ezen a példán keresztül tudom magyarázni azt hiszem. A ciklusban lehet char típusú is a változó és akkor pl.: for c := 'a' to 'd' do ... és ez végigmegy az a,b,c,d karaktereken ilyenkor. Lehet továbbá csökkenő is a ciklus, ha például 10-től 1-ig akarjuk visszafele írni a számokat:


for i := 10 downto 1 do

begin

writeln(i);

end;


Ekkor a to helyett downto-t használunk, így 10-től 1-ig írja ki a számokat.


If then else pedig tulajdonképpen úgy működik, ahogy lefordítod: Ha .. (feltétel) .. akkor .. (esemény) .. különben .. (esemény);


If 2 > 3 then writeln('Kettő nagyobb, mint három.') else writeln('Kettő nem nagyobb, mint három.');


Lehet else nélkül is használni egyébként ha az egyéb esetre nem szeretnél eseményt írni (most a kar lényegtelen, hogy mi, csak példa..):


If kar = 'c' then writeln('Te a c gombot nyomtad meg.');


Igazából gyakorolni és próbálgatni kell, sok angol illetve magyar nyelvű leírás és példa van a neten, én mint átlag ember elmagyarázni nem tudom neked jobban sajnos, de remélem segítettem valamit. :)

2011. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. aug. 13. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!