Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért használják a Dev-Cpp-ben...

Miért használják a Dev-Cpp-ben fordított programok (amikben ciklus van) 100-on a processzort?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi van a ciklus magjában...:?
2011. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom ezeket a kérdéseket, amikor a kérdező teljesen kezdő a témában, és a fordítót hibáztatja a rosszul megírt programja miatt. Legalább próbálnád meg meglátni a hiba lényegét.


Valószínűleg azért, mert írtál egy végtelen vagy nagyon-nagyon hosszú ciklust. A gép meg... dolgozik mint egy gép.

2011. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem, nem vagyok nagyon kezdő de tényleg nem értek hozzá annyira. Azért nem írtam példát, mert ez gyakran előfordul de most írtam egy ilyen ciklust itt pl a teljes magot használja a szamol.exe:


#include <iostream>

#include <time.h>

using namespace std;


int main() {

time_t x;

x = time(NULL);

time_t y = x+1000000;


do {

x = time(NULL);

} while(x<y);

cout << "vege" << endl;

return 0;

}


Én ezt a megoldást ismerem arra a problémára, ha azt akarom, hogy a program várjon X időpontig, mert ugye ezt bővíthetem úgy, hogy egy konkrét időpont legyen a ciklus vége. Tehát nekem elég lenne, ha másodpercenként egyszer végezné el a műveletet, de akkor ott ugye meg kéne állnia a programnak 1 másodpercig. Szóval ez a konkrét problémám

2011. aug. 16. 20:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Ciklussal késleltetni, lol? Menj méhésznek, ha gondolkodni nem tudsz, sok sikert.
2011. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mivel kéne késleltetnem? Megszakítással?
2011. aug. 16. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
De basszus. Ez MINDENHOL gázos volt. Ha nem vagy teljesen kezdő akkor tudnod kéne, hogy a busy waiting (ennek ez a neve) nagyon nem jó dolog. Hogy hogy késleltess? Keress vissza a programozás témakörben, pont nemrég volt egy ilyen kérdés.
2011. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
oké köszi
2011. aug. 16. 21:57
 8/11 A kérdező kommentje:
A sleep függvényt nem ismeri ez a fordító illetve azt olvastam róla a neten hogy az csak Linuxon műkődik
2011. aug. 16. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van neki(gépnek), a ciklust ismétli teljes sebességgel, ez az ún. aktív várakozás.

Ez jó sokáig dolgoztatná a gépet feleslegesen, majdnem 12 napig.



"A sleep függvényt nem ismeri ez a fordító illetve azt olvastam róla a neten hogy az csak Linuxon műkődik"


Pl. ez megdönti az elméleted:

#include <iostream>

#include <windows.h>

using namespace std;

int main()

{

Sleep(5000);// 5 sec varakozas

cout << "vege" << endl;

return 0;

}


Ilyenről még nem hallottam, nálam régóta működik window-on. Pontosan hol olvastad ezt?

2011. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

igazad van ezzel a headerrel tényleg működik. köszönöm

nem találom már azt a fórumot de tényleg azt írta hogy windowson nem működik emlékszem

2011. aug. 17. 01:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!