Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozó vagyok....

Kezdő programozó vagyok. Melyik nyelv a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés

A Visual Basic-hez értek, de szeretnék más, egyszerű nyelveket is használni. Jó lenne ha egyszerűen lehetne a nyelvel grafikus felületet létrhozni, mint a Visual Basic-ben. PLS segítsetek.

A válaszokat előre is köszönöm!!! :D


2011. aug. 12. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Alapnak a c-t ajánlom, később c++, vagy c#.
2011. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké, kösz :D
2011. aug. 12. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb nyelv? Milyen szempontból. Brainfuck például elég egyszerű, 8 karakterből áll a karakterkészlete és a szintaxisa is rohadtul primitív.

Tanulni ComeniusLOGO például nagyon egyszerű.

Ha grafikus felületet akarsz létrehozni, akkor javaslom a Python nyelvet, van benne egy TkInter nevű csomag, azzal interaktívan tudsz felületet kialakítani.

2011. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azok közül, amiket mondtál, a Python tetszett meg a legjobban. Köszönöm a segítséget. :D
2011. aug. 12. 19:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a ComLogo az nem egy furcsa teknősös rajzprogram?

Az nem prog nyelv.

2011. aug. 12. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A név tudtommal a környezetet és a programozási nyelvet is jelöli. Lehet benne programokat írni.
2011. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elküldöd privátban MSN vagy Skypod akkor tudok segíteni C#ban :D (egyik legegyszerűbb és leghasznosabb nyelv :D)
2011. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kell :D A szomszédom nekem adta a programozós könyveit :D van vagy száz :) Azért kösz mindenkinek, és mindenki válaszát zöld kézzel jutalmaztam :D
2011. aug. 13. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
köszi és nincsmit is egyben :P
2011. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!