Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem működik a PHP ban az...

Nem működik a PHP ban az str_split () ; függvény mitől lehet? LENT A FORRÁS

Figyelt kérdés

$sbstr= str_split($article_tart, 300);


Ezzel a függvénnyel szeretném feldarabolni egy adott változó sztringjét, és csak egy tömböt ad vissza amikor ki szeretném iratni: Array

Nem tudom mi lehet a hiba!


2011. aug. 18. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért mert ez tömbbel tér vissza...


[link]


Miért erőlködsz ennyire a phpvel, ha egyszer lusta vagy megtanulni az alapokat? Ennyi erővel elmehetnél méhésznek is.

2011. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még te is tudod, hogy egy tömböt ad vissza, és egyébként is tök egyértelmű, hogy azt ad, amikor olyan a függvény jellege.

Nem értem, mit vársz ettől a függvénytől, mire használod fel az eredményt? Földarabolod, aztán ki akarod íratni? Tényleg nem értem.

2011. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az lenne a lényege az egésznek, hogy egy pl 5000 karakteres

szövegnek mindegyik 300. karakterének végére beszúrna egy sortörést, mivel a word-wrap nem műkszik css ben. Próbálkoztam már az substr el hogy 300 karakterenként fűzzon hozzá egy sortörést és semmi...

Ez lenne a tervem!

2011. aug. 18. 21:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a kontár megfogalmazásért!
2011. aug. 18. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben végigugrasz a kapott tömbön és összefűzöd sortöréssel, aztán már írathatod is kifelé, vagy amit akarsz.
2011. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem lenne jobb?

[link]

2011. aug. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a wordwrap bevált köszi.
2011. aug. 19. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit off, ezért elnézést kérek, de miért kell leharapni rögtön az emberek fejét, ilyen "Miért erőlködsz ennyire a phpvel, ha...", és hasonló szövegekkel, ha lehet normálisan is segíteni.


Gondolom azért foglalkozik a kérdező a php-val, mert érdekli, vagy mert meg kell tanulni. Nem mindenki úgy születik, hogy tudja a php-t, meg egyéb programnyelveket...


Persze, az jogos, hogy kell kis utánajárás, én csak végső esetben szoktam kérdezősködni, ha már mindent dokumentációt átolvastam, és nem kaptam rá választ, de néha ez gyorsabb...


Mégegyszer, bocsánat a talán ide nem illő hozzászólásért.

2011. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!