Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Small Basic használtad már?

Small Basic használtad már?

Figyelt kérdés
Érdemes használni szerintetek (nem akarok profi programozó leni) de valamire jó nem? szép és könyünek tünik, GameMaker mellett még ez tetszett meg. Amugy ingyenes microsoftos szoftver és kicsi van bene logo "szerü" teknös is:), mien programot lehetne maximum irni bene? ien diablo stilusu kiseb játékot is (2d játék)?
2011. szept. 3. 13:16
 1/6 A kérdező kommentje:

szoftvertipp.info/smallbasic-programozasi-nyelv-kezdoknek.szoftver

Itt egy kisebb leirás róla.

2011. szept. 3. 13:19
 2/6 tabaki ***** válasza:

Nem használtam, de kösz a linket. Ha tudok vele kezdeni valamit, majd beszámolok róla. Amúgy látatlanban is biztos lehetsz benne, hogy 2D-s játékot lehet benne írni, más kérdés, hogy a nyelv megkönnyíti-e a dolgodat erre szolgáló szókészlettel, vagy neked kell kitalálnod, hogy az általános célú képkezelő és egyéb utasításokat hogyan használod fel a célra. Én Rapid-Q Basicben is szerettem matatni az ilyesmivel, ez pedig biztosan többet tud.

Ha csak hobbiprogramozásra használod, valószínűleg azt tapasztalod, hogy sokkal többre képes, mint gondoltad volna. Attól még,hogy valami a profik számára nem komolyan vehető, műkedvelő szinten zseniális dolgokra lehet alkalmas.

2011. szept. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

hát ez inkább programozás tanitó nyelv

(Qbasic az alapja és net frameworkben dolgozik)

én elég sok lehetöséget látam bene de sajnos korlátokat is (hát persze mert egy egyszerüsiotett nyelv) de van hozá több kiegészités is neten (menyire hivatalosak nemtudom)

majd lehet nézegetem jobban én is egyszer

2011. szept. 7. 09:14
 4/6 tabaki ***** válasza:

Igen, én is belenéztem, nekem se tetszik, kifejezetten bénának találom, viszont akkor mégiscsak javaslom a kedvencemet, a Rapid-Q Basicet, kisebb, nem kell hozzá .NET, eddig minden Windowson futott nekem. Sajnos, az IDE-je csak félkész, mert a szerző elszegődött a RealBasichez, viszont a sorsára bocsátott programja deklaráltan szabad. Hiába ezeréves, szerintem nagyon jó. Most innét tölthető le:


[link]

2011. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én használom. Igazából komoly programok fejlesztésére használhatatlan, ahhoz túl "gyerekes". Nincs benne semmilyen windows API, így komoly programozásra, windows-al, vagy más programokkal való együttműködésre alkalmatlan. De a programozás alapjainak a megtanulására, illetve egyszerűbb kis program szösszenetekhez ideális.


Lehet benne 2D játékokat írni, bár ahhoz már kell némi jártasság. De nagyon egyszerű nyelvezet, én szeretem.

2011. dec. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez jó példa arra hogy milyen egyszerűek a grafikai műveletek benne. A szókészletben rengeteg grafikai parancs van, amik végtelenül egyszerűek.


Na meg persze a programodat meg is oszthatod a neten, mint ahogy a fenti linken is látszik. Silverlight alapon lefuttatja, alatta pedig megmutatja magát a programot. A szerkesztőből ez csak egy gombnyomás, és máris feldobja a netre a programod hogy mutogasd másoknak :D

2011. dec. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!