Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Így telepíthetem a Damn Small...

Így telepíthetem a Damn Small Linux rendszert? Illetve ennek van grafikus felülete is?

Figyelt kérdés

C partíción van a Windows XP (ezt NEM töröltém!), a D partíció adatokat tartalmaz csak, az E partíció pedig üres. E partíció 30 GB.

Az E meghajtóra telepíthetem a Damn Small Linux rendszert?

Ugye a C partíción maradhat a Windows XP továbbra is?

A Damn Small Linux-nak van grafikus felülete, ha igen, hogy érem azt el?


2010. febr. 21. 20:42
 1/5 czibles ***** válasza:

kezdésnek inkább ubuntut rakj fel, és azon értsed meg a linux működését.

miért pont ezt a linuxot választodtad?

amúgy meg, ha nincs felraksz hozzá egyet, de ahogy nézem a google-n a képeket róla, van grafikus felülete...

2010. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Letöltöttem a Xubuntut.

A kérdéseim továbbra is ugyanazok (kivéve a grafikus felületet), mint eredetileg, csak a Xubuntura vonatkozóan.

Help, pls!

2010. febr. 21. 21:45
 3/5 czibles ***** válasza:

nyugodtan ragd fel az "E" meghajtódra. linux majd létrehoz egy listát (grub), amiben tudsz majd választani bootoláskor, hogy mi induljon el.

milyen gépre szeretnél felrakni linuxot? ahogy elnézem fontos neked, hogy a lehető legkisebb legyen a gépigénye. vagy csak mindenáron Xfce grafikus környezetet szeretnél?

2010. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

fujitsu siemens amilo li 17** típusú laptop.

IGb RAM, és még 40 GB szabad terület van a gépen (E partíció).


Azért akarok grafikus felületűt, mert most állok át Windows-ról, a linux világában még kezdő vagyok, így könnyebb talán átállni.


Ugyanakkor van olyan program, ami linux alatt nem fut, viszont szükségem van rá a munkámhoz, azért kell a Windows is mindenképpen.

2010. febr. 22. 08:15
 5/5 czibles ***** válasza:
nyugodtan ragd fel az ubuntut, ne a xubuntut. nekem is egy hasonló gépen van fenn, és tökéltesen működik.
2010. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!