Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A keresőmotorok (pl. Google)...

A keresőmotorok (pl. Google) hogyan tudják indexelni az egész webet és milyen nyelven írják őket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy szakértő, de én úgy tudom, hogy a linkek alapján találnak rá az oldalakra.
2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Iigen ezt én is tudtam,de ha egy oldalra nem mutat link?
2011. szept. 9. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem mutat rá link, akkor sehogy.

[link]

"Sztochasztikus szörföző" rész.

Persze elképzelhető, hogy a gugli robotjai véletlenszerűen generált URL-ekkel IS próbálkoznak, de annak az esélye, hogy így megtaláljon egy adott oldalt, amire nem mutat semmilyen link.. kb. 0.(Épp ezért nem tartom valószínűnek, hogy ilyesmit csinálnának a robotok)

2011. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom emberi tényező is nagy mértékben szerepet játszik abban, hogy egy oldalt megtalál é a gugli vagy sem.


Be kell regisztrálni a gugliba az oldalt továbbá a gugli által kapott kódot beilleszteni az oldal forrásába.


A gugli szakemberei pedig akár erre írt programokkal is de megszűrik, hogy mi jelenhet meg és mi nem a találatokban.

2011. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!