Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel tudok egy nagyon jó 2d...

Mivel tudok egy nagyon jó 2d játékot készíteni?

Figyelt kérdés
Amihez nem kell programozói tudás. Game mekert ne mondjátok mert béna néztem milyen játékokat lehet vele hát nem túl jókat.
2011. szept. 18. 00:18
1 2
 1/17 sas15 ***** válasza:
egy 2d játékhoz is komoly programozói ttudás kell....ha ez nincs akkor sajnos sehogy nem tudsz
2011. szept. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
lehet a game makerrel is jókat, amúgy ha egy nagyon jó játékot akarsz, ahhoz tudnod kéne programozni
2011. szept. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de sajnos a jó játék (akár még 2D esetén is) írásához szükség van programozói tudásra (és jó sok időre). A Game Maker egy jó kis alkalmazás, ami egy jó alapot ad a játékfejlesztéshez, hogy egyszerű kis játékok írásához ne kelljen profi vagy haladó programozási tudás. De még annál is szükség van alapszintű dolgokra, ha valami kicsit bonyolultabb (nem csak dolgok összedobálása) játékot szeretnénk készíteni, így ha az a szint nem elég neked, jobbat szeretnél, akkor sajnos csak két módon tudsz jobb játékot készíteni:

- Megtanulsz programozni (ehhez sok idő kell)

- Megbízol valakit (programozó, programozó-cég), aki elkészíti neked a kívánt játékot (ez persze nem olcsó)


Egyébként hogyan képzeled el a játék elkészítését programozás nélkül. Ha tegyük azt létezne egy program, ami képes lenne erre, szerinted hogy tudnád neki meg mondani, hogy te mit szeretnél? Csak kíváncsi vagyok, mi az elképzelésed, és miért akarsz játékot készíteni programozás nélkül.

2011. szept. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
game makerben meg lehet oldani pl egy objektumnál beállítod hogy pl az a gomb megnyomása esetén induljon el balra x sebességgel, ha meg elengeded akkor álljon meg, és még van egy csomó beállítás, meg pl ha hozzáér ehhez a tárgyhoz akkor csökkenjen az élete x-el, ha 0 lesz az élete akkor írja ki hogy meghalt, és ezt mind scriptek nélkül
2011. szept. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igazad van ha nem tudok programozni akkor sehogy sem fogom megmondani a gépnek,hogy mit akarok.

De van egy kis c++ tudásom.

Tudom a változókat if feltételvizsgálatot meg a ciklusokat és még sok mást is de nem vagyok profi a programozásban.

Nemrég kezdtem el tanulni a c++ , amit megtanultam az elég jól megy írtam már mindenféle programot win 32-be.


[link]


Ezen a weboldalon levő játékok közül az egyiket elkészíteni nehéz volna? Milyen szintű tudás kel hozzá?

2011. szept. 18. 01:04
 6/17 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalon az összes játék flash.

Ahhoz, hogy konkrétan ilyen játékokat tudjál készíteni flash tudás, és action script programozási ismeret szükséges csak, no meg némi photoshop a grafikákhoz. Megtanulható, nem vészes, c++-nál egyszerűbb. Persze a tanuláshoz rengeteg időre van szükség, de ha van türelmed hozzá, mindenképp kezd el.


Ha érdekel a téma, szerezz be egy adobe flash-t, majd guglizz rá, pl, hogy flash/actionscript tutorial. Rengeteg hasznos oldalt fogsz találni (igaz 80%-a angol), amivel elkezdheted az ismereteid bővítését.

2011. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És ha ezeket a játékokat nem weboldalon akarom futtatni hanem a számítógépen egy axe filét megnyitva indulna a játék.

Akkor ahhoz elég csak a c++ ismerete?

2011. szept. 18. 01:44
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérlek ne sértődj meg kedves kérdező, nem kötekedésből írom.. Viszont hozzászólásaidból látszik, hogy számítástechnikai alap tudásod is hiányos helyenként. Azért ha programozni szeretnél, nem ártana tisztában lenni a számítógép, és az operációs rendszer működésével, ha már jobb játékokat akarunk készíteni programozással. (teljesen mindegy, hogy milyen nyelven, legyen az unity, flash, c++, java, akármi.)


Konkrétan ezt onnan szűrtem le, hogy amit írtál:

"És ha ezeket a játékokat nem weboldalon akarom futtatni hanem a számítógépen egy axe filét megnyitva indulna a játék.

Akkor ahhoz elég csak a c++ ismerete?"


Flash programból is lehet .exe kiterjesztésű futtatható bináris fájlt csinálni.

Nincs értelme a kérdésednek.


Az jó, hogy van egy kis c++ tudásod, mert igaz, hogy minden nyelv más, de a logika nagyjából mindnél ugyan az.

Egy játék készítéséhez viszont jóval több kell mint alap tudás. A c++ meg konkrétan egy elég nehéz nyelv, nehéz benne jó játékot csinálni. Kezd valami egyszerűbbel, pl flash, vagy java.


Unity, gamemaker, blitz3d, és a többi ilyen játék alkotó programmal az a baj, hogy mindnek komoly határai vannak, és helyesen programozni meg nem tanítanak meg. Jó játékot meg nehéz velük csinálni az előbb említett korlátok miatt.

2011. szept. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor most ne tanuljam a c++ inkább térjek rá egy egyszerűbb nyelvre.De a java is annyira hasonlít a c++ -ra.

A legtöbb játék pedig c++ íródik ezt olvastam.

2011. szept. 18. 04:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz. c++ egy nagyon hasznos nyelv, és igen a java is valamennyire hasonlít rá. De ettől még nehéz nyelv marad. Ha gyors eredményeket szeretnél elérni, de úgy, hogy tudj majd a későbbiekben még csiszolgatni rajta, legyen benne perspektíva, akkor flash. Nagyon kelendőek mostanában a flash játékok, és vannak nagyon jók.


Persze ha sok-sok időd van (akár több év), és tényleg minőségi játékot akarsz akkor csinálhatod c++-ban is.

2011. szept. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!