Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tudás és milyen program...

Milyen tudás és milyen programok ismerete szükséges egy kisebb autós játék elkészítéshez?

Figyelt kérdés

crysengine 3 néztem ki hozzá azon kívül tudásilag mi kell hozzá?

és programok mik , előre köszi.


2011. szept. 23. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Cry Engine 3 az.

hát a letöbb játék készitö motorban minden bene van tudsz texturát rajzolni, 3D modelezni, pályát szerkeszteni, és a játék motornak általában saját programnyelve, scriptnyelve van.

tehát nem árt egy kis programozás ismeret (C++ mondjuk).

nem könyü de ha van hozá érzéked lehet dolgozni rajta.

föleg ha már kész nyilt dolgokal dolgozol ugy konyebb (letöltesz hozá egy auto egy pályát, karaktereket, egyéb objektumokat mert ezek az alap engineben nem igen lesznek bene) de még utána is sok,munka lehet vele atól függöen milyen játékot szeretnél.

ha mindezt egyedül,akarod megcsinálni lemodelezni lescriptelni az 1 évbe is bele telhet.

2011. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam a nevét: ), igen sajna egyedül vok, a modellekkel nem lesz baj mert eddig 3D modellezéssel foglalkoztam most ismét előveszem a c++ vagy c# nyelvet és ezzel a új motorral megnéztük a ötletből lesz-e valami hasznos, jó lenne.
2011. szept. 23. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Amugy az Unreal Engine 3 at nagyon dicsérik hogy könyü vele dolgozni de gondolom ezel se lehet sokkal nehezebb.

A scriptelések a legnehezebb rész talán, föleg ha modellezéshez értesz.

jó ha elöveszed c nyelveket de csak alapnak irtam ez valószinüleg mint minden engine saját nyelvet használ neten biztos részletes leirás van kulcsszavairól vagy ha van help je akor ott is.

2011. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, igen láttam minden motorhoz rengeteg tutorial van fent csak egy kis logika kell :D amúgy csak egy demoba gondolkozok max2 pálya így jobban tudnék hajazni a grafikára amihez jobban is értek, így aztán nem lenne gatyi , persze ezt csak meló mellett tudom csinálni mert ha jól is sikerül stb addig is élni kell valamiből
2011. szept. 23. 13:13
 5/10 A kérdező kommentje:
De akkor mellé tudni kell a openGl-t is Dirext3 ?
2011. szept. 23. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan nincs szükség rájok azért engine ez már mert nem neked kel öszedobni az alapokat, viszont ártani nem árt ha kiakarod egésziteni még Directx et használ minden engine alapból opengl re külön kismotort kéne irnod ha azal is futatni akarod

.

de mivel mimden részletnek ugyis utána kel olvasnod egyszer ezért ajánlom a enginek és programozásal foglalkozó oldalakat.

2011. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, és köszi, bár kicsit megnyugtató hogy azért ha egy kész engine használ az ember nem annyira macerás mind egy saját összedobása. bár nincs a sajátba tapasztalatom.
2011. szept. 23. 13:42
 8/10 A kérdező kommentje:
1 dologtól tartok a mesterséges intelligencia mivel azt mondták arra is nagy hangsúlyt kell fektetni.
2011. szept. 23. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként elárulom neked, hogy ha profitálni akarsz a játékodból ami a CrysEnginet használja köteles vagy a készítőinek 60(!)%-ot juttatni a profitból. Gondolom ezt lusta voltál elolvasni.
2011. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, tudom hogy igy van
2011. szept. 23. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!