Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet oldani, hogy a C++...

Meg lehet oldani, hogy a C++ programnak gyönyörű animációs kinézetet adjak?

Figyelt kérdés
Azt mondta egy haver,hogy nem lehet csak ha c# ben programozok.
2011. szept. 28. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
opengl?
2011. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, szinte minden program nyelvel el lehet érni bármit.


Nem tudom, konkrétan mire gondolsz, de nagyon sok játékot c++-ban írnak meg.


Annál animációsabbat nehéz összehozni :D

2011. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A haverod hülyeséget beszél, nyilván meg lehet oldani C++ban is.

A kérdés, hogy megéri-e szenvedni vele.

1. WPF-ben pár sor beírásával meg néhány kattintással olyan csiribiri animációkat csinálhatsz, amit C++-ban minimum egy hónapig programozhatsz a nulláról elindulva.(Kivéve, hogyha létezik rá valami library, nem tartom kizártnak, hogy van ilyen)

2. A WPF kihasználja a videókari képességeit is, c++ban meg azzal is külön szenvedni kell, hogy OpenGL-be meg DirectX-be sz*rakodj.

3. Úgysem tudsz annál jobbat írni pár hét alatt, mint amin több tucat tapasztalt mérnök és fejlesztő rakott össze hónapok/évek alatt.


Egyébként meg úgy általában totál hülyeség desktop alkalmazásokat C++-ban fejleszteni, egyszerűen időpazarlás(És ezt külön kiemelném, hogy általában, természetesen lehetnek speciális esetek). A .NET-es Winforms library vagy a WPF és a hozzá tartozó tool-ok milliószor jobban/könyebben használhatók, mint a fos MFC. Hiába mondja a sok okos, hogy demeracépluszpluszgyorsabbmeghatékonyabb.

Mintha számítana egy egérkattintásnál, hogy 10 ms vagy 8 ms alatt dolgozza fel a rendszer..

2011. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Istenem kezdhetek c# tanulni amikor már belejottem a c++ ba :( 3 hónap felesleges tanulás keményen.
2011. szept. 28. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:

De írtam, hogy c++ban is rengeteget lehet kezdeni -.-


És nem csak c# létezik a világon (bár én aktív c# fejlesztő vagyok, de az más téma).


Nem kötelező. C++-ban is remek lib-ek vannak, ott a directX, és nem bonyolult a használata (nem bonyolultabb, mint a c++-nak.) De meghatározhatnád, mégis mit értesz az animációs kinézet alatt?

2011. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt,hogy a programnak egyedi kinézete van pl. a legördülőmenük kinézete teljesen eltér a megszokottól,és szép színezett.Találtam két programot szerinted :

[link]

[link]

2011. szept. 29. 01:47
 7/8 anonim ***** válasza:

soha nem lesz kidobott idő a c++ vagy bármely nyelv tanulása.

Ha szép animációk kellenek, akkor arra ott van a grafikus és a designer. Ez nem a fejlesztő feladata...

2011. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a félreértések elkerülése végett : nem azt mondtam, hogy C++-t tanulni kidobott idő, hanem hogy nativ C++-ban kinlódni ablakos alkalmazásokkal kidobott idő. Sima winAPI-ra hagyatkozva k-rva sok meló, MFC meg kb. mindenre jó, csak arra nem, hogy dolgozni lehessen vele, én tarkón b-sznám egy lapáttal, aki azt megcsinálta.

Akkor már legyen managed C++, akkor lehet nyugodtan használni a Winforms library-t, a performancia szempontból kritikus részeket meg lehet irni sima unmanaged classokba, amikben nem gcnew-zol, meg nem használsz semmilyen CLR által nyújtott tipust, oszt tök jól müködik, meg gyorsan is lehet vele haladni.

2011. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!