Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vs. Gazd. Info? Mit, hogyan, merre, meddig?

Figyelt kérdés

A kérdésem összetett:

1.Az okés, hogy a prog.info-n sok a matek, ezzel még semmi gond nincsen, de a kérdésem az lenne, hogy magát programozni, alap szinten kell-e tudni ? Én közép szinten fogok majd tavasszal éretségizni info-ból,de itt ugye nincs programozás, és konkrétan hallottam már a nyelvekről, de programozni egyáltlaán nem tudok, ez hátrányt fog-e nekem jelenteni az egyetemen ?

2. Melyik szak a könnyebb ? És manapság melyikkel lehet legjobban elhelyezkedni ?

Érdekel az informatika, de konkrétan nem tudom még, melyik része, a gazdasági, v. a programozási ?

És, még egy utolsó kérdés : Melyiken kell effektíve többet tanulni ? (Gondolok itt az otthon gyakorlásokra, stbstb... ) Melyik a 'keményebb' ? Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. dec. 10. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:

az egyiken programozónak tanulsz, fogjuk rá.


a másikon pedig a gazdasági rész a dominálóbb, ott nincs programozás tudtommal.



két nagyon ellentétes szakma.

2009. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem annyira ellentétes. Gazdinfón is van programozás, SQL, C++, PHP meg amit még felveszel, de nem az dominál, nagyon sok gazdasági dolgot tanulunk, például az a szerepünk, hogy közvetítsünk a a cégvezetők és az informatikusok közt. Szerintem érdekesebb mint csak programozni, de innen már döntsd el te, melyik érdekel jobban:) Az analízissel szenvedni fogsz mindkét tárgynál. Jah és az első évben körülbelül ugyanazokat az alaptárgyakat tanítják.
2009. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nekem van egy kis tapasztalaton e téren, megosztom veled. Elárulom, hogy gazdionfón is tanulnak programozást. Első évben C-t, másodikban Java-t. Az info érettségivel semmire nem mész,mert egyetem közel sem hasonló dolgokat tanulnak. Szerintem, ha nem tanultál, eddig programozni, akkor semmiképp ne menj programtervezőre, sokat szívnál vele, de ha mindenképp ezt szeretnéd, akkor most állj neki és kezd el tanulni programozni valami könnyebb nyelven. Mateknál nem árt, ha jó vagy belőle, mert az elején, mindkét szakon hasonló a matek. Én sem értem, miért kell egy gazdinfosnak olyat tanulni,mint egy programozó,de ez van. Az otthon tanulásról, annyit, hogy annélkül esélytelen, de komolyan. Leadják a dolgokat és vagy megérted vagy nem, de ha nem teszesl sesmmit, biztos a bukás. Elhelyezkedés szempontjából kiváló, mert relative nincs olyan sok szakember ezeken a területeken, nem azt mondom, hogy nincs, de pl az ügyvédekhez képest nem sok. Melyiken kell tööbet tanulni, ez is relatív. Tőled függ, hogy mennyire érted a dolgokat és tanulsz könnyen. Véleményem szerintem egyik sem egyszerű, max gazdinfón több az elméleti anyag, programozón is sok van, csak ott több a gyakorlatias része az elméletnek.Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írj :)
2009. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fenéket! Programozón gyakorlatiasabb? Hát nemtom, én arra járok, de nem sok gyakorlati dolgot láttam még órákon. A nyelvek általános felépítését tanulod, meg matekot. Gyakorlati órákon is csak gyorsan legépeli a feladat megoldását az oktató, kivetítve, megbeszélni nincs idő, szerintem csak akkor menj programozóra, ha éjjel-nappal a gép előtt szeretnél ülni.
2009. dec. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. Szerintem gazd. info lesz belőle..Olvasatok itt fórumokat, hogy a gazd. info-sban nyilván van közgazdasági tananyag.. ez oké.. De konkrét 'dolgokat', 'állásokat', tudtok mondnai, ezzel pl. hol lehet elhelyezkedni ?

Köszönöm, tényleg ;)

2009. dec. 11. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

gazd infó = nooob!!!!!!!!!

programozó = cooooooool

2009. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
WTF? a programozó cool? :D ne már...
2010. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!