Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol találok segítséget HTML5...

Hol találok segítséget HTML5 és JavaScript programozáshoz?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozom azon, hogy elkezdjek foglalkozni a programozással. Ugyan régen elég szépen programozgattam basicben és pascalban, de az már jó régen volt. Azért az alap tudásom megvan, nem kellene a nulláról kezdenem. Most, hogy a WIN8 alá várhatóan viszonylag könnyen lehet fejleszteni (ráadásul akár több platformra is), így újra késztetést érzek a téma iránt.

Sok mindent meg kell tanulnom, ez tény. De kész vagyok rá.

Viszont nem tudom hol találok használható online segítséget az alapoktól és hogy működik manapság egy programozási folyamat. Miben kell írni a kódot? Mivel tudom fordítani?


Előre is köszönöm a segítségeket!


2011. okt. 29. 17:48
 1/7 sas15 ***** válasza:

a HTML5-öt és a javascriptet nem kell fordítani, elég nekik egy böngésző, de ha jó kódot akarsz akkor minden böngészőn kipróbálod.

a programozási folyamat semmit nem változott, és még mindig egy IDE segítségével írjuk. Én a notepad++-t ajánlom windowsra.

Ha az alapokat ismered, akkor tudod hogy kell használni a google-t.

2011. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Viszont meg kell állapítanom a szokásost, hogy a számítástechnikában valamiért a nagyobb tudású emberek felsőbbrendű módon lenézik az épp tanulni vágyókat. Tudom használni a googlét, de megköszöntem volna, ha kapok olyan linket ami kezdőknek szól. És nem csak hozzáértő szemmel kezdőknek, hanem valóban az is. Ilyet még nem találtam. Persze nem gond ha te sem, de akkor írd azt. Köszönöm!
2011. okt. 30. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

hát, én is kezdő vagyok, de itt tannultam, és még gyakorolni is lehet!!!

[link]

itt van több nyelv is, nyugodtan nézd meg.

2011. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dive into HTML5
2011. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt talalsz HTML5 JavaScript-et es sok masat: [link]
2011. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]


Lapozz az utolsó oldalra ott kezdi az első résszel.

2011. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én bele tudnálak vezetni a HTML világába! Ha érdekel, írj privit!!!
2016. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!