Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelvet érdemes...

Melyik programnyelvet érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

10. osztályos vagyok, lehet hogy más késő elkezdeni tanulni programozni. Infón nem nagyon tanítanak programozást, tavaly év elején egy kis free pascalt vettünk, és most érdekel egy-két programnyelv:

-Visual Basic: ez az ami tetszik, mert jó windowsos felülete van, de azt mondják nem nagyon van értelme már basicet tanulni

-C++: Erre azt mondják hogy iszonyú nehéz, nem kezdőknek ajánlott.


Nekem az a bajom hogy vizuálisan tudom elképzelni a programot, úgy nem nagyon megy most még az elején hogy írom ömlesztve. Szeretem ha úgy megy, mint ahogy egy bármilyen más program is, tehát rendes felülettel. Esetleg valami más nyelvet, ami majd hasznomra válhat tudtok ajánlani?


2011. nov. 6. 18:35
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

A Visual Basic nem rossz választás. Nem is a programnyelv miatt, hanem inkább a szemlélet elsajátítása a fontos. Basic nyelvet valóban nem túl sok helyen használnak.


Azt írod, hogy free pascalt már használtatok - a C nyelv felépítése, szerkezete nagyban hasonlít a pascalhoz. Szerintem nem olyan iszonyú nehéz a C nyelv, bár én nagyon régóta művelem. Viszont azzal kezdeni - hát nem tudom. Ha van kitartásod, akkor nem lehetetlen, de nem lesz egyszerű dolog.


Viszont ha programozó akarsz lenni, akkor C, C++, C#, Pascal (Delphi) az ajánlott. Ezek a manapság használatos nyelvek - bár manapság egy RPG2-ben programozni tudó ember aranyat ér - annak az egy-két cégnek, ahol még használják.


Szóval döntsd el, merre akarsz tovább lépni, és annak megfelelően válassz!


Pedro

2011. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is önmesztve szokták írni a programokat, hanem jól rendszerezve, különben nem fog működni. Vizuálisan elképzeled, azaz látod magad előtt a szerketét?

Amiket kinéztél magadnak, azokat próbáld meg nyugodtan, neked először is programozni kell megtanulnod. Ajánlom a Pythont, a Rubyt és a Fortrant is. A C++ sem olyan nehéz, ha kisebb programokkal kezdesz.

2011. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, azzal van a bajom, hogy magát a programot "nem látom". Tehát, az zavar, hogy a cmd-ben futtatja le magát a programot, nem pedig kattintásos alapon megy, de idővel remélem megszokom. Az is zavart, hogy nem tudtam eldönteni (már rájöttem hogy kell...) hogy mit milyen sorrendben futtasson, tehát ha én azt szeretném, hogy a program első fele fusson le először, akkor úgy írom meg, de ha meggondolom magam, nem szeretném átmásolni a végére az első felét, ezért is egyszerűbb számomra a grafikus felület. Az szerintetek jó lenne, ha gyakorlom kicsit a Pascalt, majd megpróbálkozom a C++al? És a C++-ról hallottam olyat hogy "Visual C++ Redistributable" Tehát ennek is van ilyen felülete? Bocsi a sok kérdésért, zöld ment nektek
2011. nov. 6. 18:57
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:

A Redistributable Pack azt a "csomagot" tartalmazza, ami a Visual C++-ban készített programok futtatásához szükséges. Ez ingyenesen átadható a felhasználónak, vagy letölthető internetről. Enélkül a lefordított program nem fut, hanem hibajelzéssel leáll, már a betöltődéskor.


A Pascal jó előtanulmány a C-hez, gyakorold csak.

A Visual C# pont ugyanolyan, a Visual C++-nak meg hasonló felülete van, mint a Visual Basicnak, azaz itt is könnyen lehet szép színes-szagos ablakokat készíteni, nem csak console ablakot (ami cmd-ben fut).


[link]


Ezzel akár próbálkozhatsz is. :-D


Pedro

2011. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!!! Ezt kerestem. Sokkal jobban el tudok készíteni egy programot, ha látom hogy "mi hogyan áll össze", szerintem. Megpróbáljuk, kitartónak kitartó vagyok, úgy ismernek a barátaim is, Pedro neked és a másik válaszolónak egymillió zöld kéz ment, köszi hogy értelmesen válaszoltatok, végre vannak valakik a gyakorikérdéseken akik nem csak trollkodni jöttek
2011. nov. 7. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!