Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv! Több oldalas weblapnál...

Üdv! Több oldalas weblapnál hogyan tudom elérni, hogy csak az oldal azon része töltődjön be, ami változott. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani? Nem vagyok nagy tudós a weblap készítésben, a Web Page Maker-rel csináltam mindent. Kösz!

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A régi módszer erre a frame-ek használata, de ez ma már nem számít korszerűnek és kifutóban van azért ne használd. Javascript-tel lehet a element-eket módosítani és ha pl. a változtatandó részt beteszed egy div-be, akkor azt módosíthatod, de mivel azt írod nem nagyon értesz hozzá, ezért gondolom ez neked tök kínai. Egy ügyes megoldás az, hogy elkészíted a lapod vázát és mikor rákattintasz egy linkre akkor mindig meghívod a vázt és csak a változó részt módosítod. Ebben az esetben ugyan újra be fog tölteni mindent a böngésző, de mivel a váz már lejött a gyorsítótárba, ezért azt onnan szedi és olyan lesz, mintha le se kérdezte volna. Ha fogalmad sincs miről beszélek, akkor inkább ne akard a technikát használni. :)
2011. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előkerestem neked egy régi válaszomat, ami konkrét megoldást jelent a problémádra. AJAX, amire szükséged lesz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

2011. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!