Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítesz? Mert nem értem.

Segítesz? Mert nem értem.

Figyelt kérdés

for(short v = 0;v < sorok;v++)

{

for(short b = 0;b < oszlopok;b++)

{

cout << karakter;

}

cout << endl;

}



Nem bírom megérteni a logikámmal,hogy ilyenkor miért az történik ami.


2011. nov. 11. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól látom egy négyzetet ír ki karakterből. Két egymásba ágyazott ciklusról van szó, a külső annyiszor fut le ahány sor van, a belső annyiszor ahány oszlop. Hol akadsz el, melyik részét nem érted?
2011. nov. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értem fejben,hogy ez a kód hogyan rajzol ki például egy 5x5 ös négyzetet.

Értem a ciklusokat meg azt is hogy ez mit csinál de a fejben nem értem,hogy miért lesz ebből 5 x 5 négyzet egy karakterből ha a sorok és oszlopok értéke 5.


a külső ciklus miatt lesz 5 sor,és akkor a belső ciklus írassa ki a karaktert.

xxxxx

xxxxx

xxxxx

xxxxx

xxxxx

Miért lesz ez így.

Nem értem ahogy ez megvalósul.

2011. nov. 12. 01:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy írsz ki egy négyzetet? Nem a számítógép, te? Ha azt mondom, hogy rajzolj egy 5x5-ös négyzetet X-ekből akkor mit csinálsz?


Leírsz 5 darab X-et egymás mellé, aztán egy sorral lentebb mész és újra leírsz 5 darab X-et, stb... Ezt megismételed 5-ször és kész is vagy. A programod pontosan ugyan ezt csinálja egy az egyben. A belső ciklus egy sort ír ki, a külső pedig megismétli ezt a belsőt annyiszor, ahány sort szeretnél.

2011. nov. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már értem :)
2011. nov. 12. 01:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. :)
2011. nov. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!