Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozási nyelv mitől...

Egy programozási nyelv mitől nehezebb a másiknál?

Figyelt kérdés

Például a pascalt miért könnyebb megtanulni mint a c++?

Mindkettőben ugyan az van változók függvények ciklusok stb...


2011. nov. 12. 05:08
 1/9 _Jessy_ ***** válasza:
0%
Nem könnyebb a pascal-t megtanulni. Csak néhány nagyokos kitalálta. Én is pascal-al kezdtem 10+ éve, azóta se találkoztam vele :)
2011. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Nem könnyebb a pascal-t megtanulni."

Ezt pont egy programozó állítja?

"Csak néhány nagyokos kitalálta. Én is pascal-al kezdtem 10+ éve, azóta se találkoztam vele :)"

Ez lenne az indoklás, ez áligazság.


Nagy valószínűséggel az első programozási nyelv megtanulása a legnehezebb,a legelső programozási nyelv elsajátításához el kell sajátítani az algoritmikus gondolkodásmódot,megtanulni a változók, függvények stb fogalmát és használatát és el kell sajátítani olyan képességet ami képesé tesz adott probléma (program/algoritmus) megfogalmazására az adott programozási nyelven.

Második programozási nyelv megtanulásakor már egy csomó olyan képességgel rendelkezünk amikkel az első nyelvnél még nem rendelkeztünk.


"Például a pascalt miért könnyebb megtanulni mint a c++?"

Vagyis ez olyan értelemben igaz, ha még semmilyen programozási ismerettel nem rendelkezünk.


"Mindkettőben ugyan az van változók függvények ciklusok stb..."

A c++-ban van namespace scope, operátor overloading, többszörös öröklődés, template-k ezeknek nincsen pascal-os megfelelője. (A template-k segítségével írhatunk polimorf típusokat, ugyanakkor elég elfajult dolgok jöhetnek ki.)

A pascal típus biztosabb.

C++-ban a programozók "kedvenc" hibája if (x=1) {...}, ami a pascal-ban nem fordulat elő.

Jó közelítéssel igaz hogy minden c-s program egyben c++-os program is.

Például: c++-ban lehet kiíratni printf-el meg cout-al is.


for ciklus:"A számláló (vagy iteráló) ciklus általánosságban olyan előltesztelő ciklust jelent, amely egy felsorolható típus adott intervallumán léptet végig, speciálisan egész számokon."

Ezt a szabályt c++-ban fel lehet rugni, ha akarom vagy csak véletlenül egészt mást csinál. pl.: véletlenül ezt írom for(int i=1;++i i<20;)

Még sorolhatnám.

Azt mondanátok:

-Ááá for meg if (x=1) meg hasonlók apróságok.

-Pont hogy kezdőnek nem az.

2011. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 _Jessy_ ***** válasza:
if(x = 1)... Na igen. Ez valóban hibalehetőség, de eggyel több ok, hogy a programozó odafigyeljen. Sőt ha ilyen hibát vét, mire rájön, hogy miért rossz a program, addigr egy életre megtanulja, hogy mit hogyan :) A template-ekről, meg namespace-ekről csak annyit, hogy mindent a maga idejében. Gondolom te sem a tetővel kezded a házépítést. Én azért tartom előnyösebbnek a C/C++ nyelvet, mert ha esetleg tovább akarod fejleszteni a dolgot, és másodiknak a legkeresettebbek közül választasz (C# Java, ...) akkor nem kell új szintaktika megtanulásával vacakolni. Egy kezdőnél amúgy tényleg előny a pascal erős típusossága, viszont nekem az volt vele a legnagyobb problémám annak idején, hogy a compiler-e eléggé vacak abból a szempontból, hogy ha a 10. sorban volt a hiba nem mindig a 10. sort jelölte annak, és ez kezdőként eléggé szar dolog tud lenni. A második, ami nem tetszett, hogy eléggé gyér a dokumentációja, és fórum sem igazán sok van, ami ezzel foglalkozna. Szóval szerintem el lehet kezdeni C++-al is, csak nem kell rögtön az elején mindent megtanulni egyszerre. Egyébként az előzőtől kérdezném meg: miből gondolod, hogy programozó vagyok? :)
2011. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A template-ekről, meg namespace-ekről csak annyit, hogy mindent a maga idejében. Gondolom te sem a tetővel kezded a házépítést."

Azt azért írtam mert a kérdező azt írta hogy "Mindkettőben ugyan az van".


"viszont nekem az volt vele a legnagyobb problémám annak idején, hogy a compiler-e eléggé vacak abból a szempontból, hogy ha a 10. sorban volt a hiba nem mindig a 10. sort jelölte annak"

Mert a c++ fordító mindig azt a sort jelöli meg ahol a hiba van(, különösen igaz a template-knél).


"Én azért tartom előnyösebbnek a C/C++ nyelvet, mert ha esetleg tovább akarod fejleszteni a dolgot, és másodiknak a legkeresettebbek közül választasz (C# Java, ...) akkor nem kell új szintaktika megtanulásával vacakolni."


Könnyebb C/C++ nyelvet megtanulni semmi programozási ismerettel vagy előbb pascal aztán C/C++ ? (Költői kérdés)

Aki programozással szeretne foglalkozni annak ne legyen akadály új szintaktika megtanulása, illik sok programozási nyelvet ismernie, programozási elméletet ...


"A második, ami nem tetszett, hogy eléggé gyér a dokumentációja, és fórum sem igazán sok van, ami ezzel foglalkozna."

Az igaz hogy a c/c++ sokkal jobban dokumentált meg több fórum van róla, meg igen előkelő helyen vannak a programozási nyelvek népszerűségi ranglistáján.


"Szóval szerintem el lehet kezdeni C++-al is, csak nem kell rögtön az elején mindent megtanulni egyszerre."

Lehet, de itt az volt a kérdés hogy melyik a könnyebb.


"Egyébként az előzőtől kérdezném meg: miből gondolod, hogy programozó vagyok? :)"


..."Én is pascal-al kezdtem 10+ éve, azóta se találkoztam vele :)"


Arra lehet következtetni hogy 10 (vagy 10-x) év óta több prg. nyelvel találkoztál, de pascal-lal nem programozási feladataid során.


Persze lehet hogy csak hobbiból foglalkozol vele vagy lehet egyéb lehetőség is, nem állítottam hogy programozó vagy, a mondat végén ott van a kérdőjel.

2011. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyelvet nehez elsajatitani hanem a paradigmat megerteni es megtanulni alkalmazni.
2011. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 _Jessy_ ***** válasza:
Na azt hiszem az utolsó ráérzett végre a lényegre. Programozás lényegét anélkül is meg lehet tanulni, hogy bármilyen programozási nyelvet ismernél. Ha ez nem megy, akkor teljesen mindegy, hogy Pascal-al, vagy C++-al, vagy bármivel kezded a dolgot úgy sem fog menni.
2011. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mert sokkal logikusabb a Pascal mint a C. lásd egyenlőség, definiáló egyenlőség, és, vagy, meg a többi apróság, ami sokkal logikusabban van megoldva a Pascalban.
2011. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is beállok a sorba, azok oldalán akik szerint a gondolkodásmódot könnyebb egy szegényebb dolgon megtanulni. Lássuk be egy objektumorientált nyelv azért olyan a pascalhoz képest mint egy faeke a traktorhoz. Az elején nem kell egy nyelv sem, az algoritmus kidolgozása szerintem nehezebb mint megírni egy programot. Ha egy majmot leültetsz és elég ideig veri a billentyűket megír bármit, de a tudatosságot, azt hogy mire kell figyelni és hogyan kell gondolkodni sosem fogod megtanulni ha egy hegyre akarsz mászni a domb helyett.
2011. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A C++ tobb szabadsagot add a programozonak,ezert tobb a hiba lehetoseg is,peldaul a memoria lefoglalasba,tipus konvertalasba stb.PL:A pascalba ez nem mukodik hogy

while (1) do

begin

{utasitas}

end;

a C++ problema nelkul atkonvertalja az 1 est bool tipusra

2011. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!