Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb/legkönnyebb...

Melyik a legjobb/legkönnyebb programozási nyelv?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy melyik a legkönnyebb, és melyik a legjobb programozási nyelv.

Totál kezdő vagyok. Teljen egy programozási nyelvet sem tudok csak valamelyikből egy kicsit.


2011. okt. 16. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdd Pascallal

Aztán C++

2011. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legjobb nincs.


Mi számít a legjobbnak?


Amelyik a leggyorsabb kódot adja? Az az assembly (bizonyos körülmények között). Cserébe nagy és komplex dolgot építeni nagyon sokáig tart.


Amelyikben a leggyorsabb programozni? Az talán a VB. Cserébe lassú.


Mindig az a legjobb, amiben a legtöbbet el tudod érni, és a te stílusodhoz illik a legjobban.


Arról nem is beszélve, hogy mit akarsz programozni? Különböző feladatokra különböző nyelv jó. Ha 3D-ben akarsz programozni, akkor mondjuk a pascal nem feltétlenül a legjobb, de c++ például jobb rá, de az keményebb dió. A c# átmenet a sebesség, és a gyors programozás között.


Olvasgass utána, döntsd el, hogy számodra melyik a legérdekesebb terület. Aztán úgyis alakul majd :)



Illetve, az utánam írók valószínűleg teljesen máshogy fogják gondolni. kezdésre c++-ot nem ajánlanék, de pl a c# jó kezdőnyelv.


De, mint mondtam: egyéni stílustól függ.

2011. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulni a Pascal kiváló.

Kezdheted az Assembly-vel is, az után az összes nyelv gyerekjátéknak fog tűnni.

Nekem a kedvencem a Python, de semmiképp se kezd vele.

2011. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az assemblyt, gépikódot nem ajánlom, minden gépen más.

Python, Ruby jólehetkezdőknek - még fordítani sem kell, a kódodat az értelmező futtatja. A Fortran is viszonylag egyszerű volt nekem, ma már a gcc is képes Fortran95-öt fordítani. A Java, C++, ha komolyan gondolod, ezekmár nehezebbek egy kezdőnek.

2011. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már a legkönnyebbnél tartunk szerintem nagyon jó erre a C# (tapasztalat), főleg a kevésbé érdekelt programozóknak, akik mégis szeretnének belekóstolni, esetleg alkotási vágyuk van, de nincsen kedvük nagyon mélyen belemászni. Én személy szerint kb. 1,5 éve vagyok érdekelt a programozás iránt C#, de csakis azért, mert 2D-s platform játékokat szeretnék készíteni nagyon régóta. Ennek pont ezért van kitalálva egy kiegészítője az XNA Game Studio, amit meg kb. 1 éve tanulgatok, most jutottam el egy olyan szintre, hogy össze tudnék hozni egy platformot. Szóval te tudod, hogy mire szeretnéd használni, de ez jó egyaránt konzolos aplikációk, ablakos programok (Windows Forms), meg játékok készítésére is (2D, 3D), meg még nagyon sok mindenre, amiről fogalmam sincs.
2011. okt. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Pythont én a változóknál abbahagytam, nekem túl nehéz volt. Utána jöttek innen-onnan szedegetett .vbs-, és .bat-szkriptek, aztán most a BGT (Blastbay Game Toolkit), ami játékkészítésre jó és még sok minden másra, és hasonló a C-hez, tehát ha vki ezt megtanulja annak könnyebb lesz utána C-ben programozni.
2017. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!