Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan csináljátok?

Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

//Háromszög.

for(short i=0; i<5; i++)

{

for(short j=0; j<(5+i); j++)

{

if(3<(i+j))

{std::cout <<"*";}

else

{std::cout <<" ";}

}

std::cout <<"\n";

}


Nem értem a programozókat :(

Megtanultam a ciklusokat de mégsem vagyok képes rá,hogy megcsináljak egy háromszöget vagy egy téglalapot ciklusokkal.


Amit bemásoltam az valaki más csinálta meg helyettem.


És még így is fél óráig tart mire sikerül végigolvasnom,hogy mit is csinál ez.

Miért úgy rajzolja ki ahogy.


És fejből lehetetlen,hogy megcsináljak egy ehhez hasonlót.

Hiába tanultam meg a ciklusokat hiába,mert nem tudom kitalálni,hogy tudnák velük megvalósítani valamit.


Mit tanuljak hogy ez menjen?

És a matek is mert bármennyire rajta vagyok nem tudom ezt megtanulni :(


Segítsetek valahogy hiába tanultam meg egy csomó mindent de nem tudok csinálni semmit.

1000 évig kell gondolkodnom mindenen.


2011. nov. 20. 07:03
 1/1 CactusClone ***** válasza:
Hidd el, nem vagy ezzel egyedül. Hiába vágod be a ciklusokat, a tömböket, konstrukrorokat stb, csakis a gyakorlat fog segíteni neked. Azért, mert pl. elvégzel egy tanfolyamot, vagy számtech szakos suliba jársz, és levizsgázol, még nem lesz belőled programozó. Ahhoz idő kell. Rá kell érezni az ízére. Ráadásul programozni nem kódból kell gép előtt, hanem "papíron" megtervezni, hogy mit akarsz megvalósítani. Itt lépnek be a nagyon utált folyamatábrák. Beszédesen leírod, hogy mit szeretnél, majd ahhoz igazítod a kódot. A programnyelv meg már mindegy. Szóval kitartás és gyakorlás :)
2011. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!