Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vita: Visual C++, C# kontra...

CactusClone kérdése:

Vita: Visual C++, C# kontra Rad Studio XE (Delphi)?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam már olyan kérdéssel itt, hogy: "melyik programnyelvet tanuljam?".

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, melyiket miért?


Nem titkolva, én Delphi párti vagyok, de csak azért, mert anno ('95) Clippert meg Pascalt tanultunk (meg DBase-t és hasonló zöldségeket), a szakdogámat Clipperben írtam, ami időközben lényegében nem játszik már szerepet a programozásban, így Pascalból Delphi felé tendálódtam.


2011. nov. 20. 20:07
 1/4 _Jessy_ ***** válasza:
A logikáját kell megérteni a programozásnak. Szerintem a nyelv kevésbé fontos. Mondjuk a felsoroltakból a C#-ot zárnám ki, ha elsőről van szó, mert abban tényleg csak objektum-orientáltan lehet programozni. A Delphi-ről meg nem sokat tudok, abban még nem programoztam :) A Pascalnak meg kicsit ellene vagyok, mert szerintem időpazarlás megtanulni egy halott nyelvet csak azért, hogy elsajátítsa valaki az alapokat. Ez kb. olyan mintha megtanulnál latinul, hogy aztán könnyebben menjen az angoltanulás :)
2011. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Holt nyelv lenne a Pascal? A Delphi C++ mellett Pascal alapokon megy. Mondjuk nem is tudok más Pascalost :)
2011. nov. 20. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. tucatnyi nyelven tudok programozni, van közte egzotikum is. A célterületekre kitalált nyelveket kivéve mint amilyen a prolog vagy a lisp a többi egy kaptafa. Elnézést ha valakinek a lelkébe gázolok, de nem nagyon hat meg, hogy zárójellel, szögletes zárójellel vagy kapcsos zárójellel kell tömböt definiálni de az se, hogy begin-en, {} vagy bármi más választja el a blokkokat. Személy szerint a Java-t utálom de rettenetesen, a Delphi nekem is nagy kedvencem, de hogy őszinte legyek csak azért, mert egy hanyag idióta vagyok aki C-ben képes átláthatatlan kódok gyártani. A Pascal/Delphi ezt nem engedi, ott "szépen kell viselkedni" és nekem jó, hogy rákényszerít erre. Ellenben megértem, hogy egyeseknek fekszik az, ha egy feltételes elágazásban a feltételben változtatják meg egy változó értékét. Számomra ez agyrém.



Tehát: igazából olyan mindegy, baromi lényegtelen. Ciklus, elágazás és szekvencia mindegyikben van, mióta betört az objektum orientált csodálat azóta osztályt, példányt, öröklődést, polimofrizmust és minden nyavaját is tud az összes rendszer. Az pedig nem nagyon hat meg, hogy van némi különbség köztük. Alapvetően ez elhanyagolható és szerintem leginkább azt használja mindenki ami a stílusának megfelelő, meg amire persze a munkáltatója rákényszeríti.


Nem mellesleg: a microsoft újabb eszközei, amelyek visual studio néven futnak sokszor byte-ra ugyan azt a kódot generálják adott feladatra több programnyelven is. Ezt én sem tudtam, de egy szakmabeli sok-sok MS vizsgával rendelkező nagy agy mondta el múlt héten. Szóval kvázi már nem sok különbség lesz a végeredményt illetően.

2011. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja még annyi az előzőhöz: jól tudom, hogy bizonyos programnyelvek a dobozból kivéve támogatnak olyan lehetőségeket, amelyeket a többiek nem. Azonban majd' minden nyelvhez meg lehet szerezni a szükséges kiegészítéseket, legyen az unit, library, include vagy dll vagy bármi. Tudom, hogy a Java sokkal több adatstruktúrát ismer és tudom, hogy C#-ban az adatbázis tábláira rá lehet húzni objektumokat és aztán kényelmesen lekérdezgetni. Tudom, hogy van mindenféle nyakatekert lehetőség amivel a programozók dolgát igyekszenek megkönnyíteni. Én mégis azt mondom ez mind egyéni ízlés kérdése. Nekem jobban tetszik ha PHP-ben lekérdezem egy SQL utasítással ami kell és a kapott tömbön szépen végigmegyek egy ciklussal, de megértem ha valaki inkább ráhúz egy kibővített osztályt és csinál egy metódust aztán csak azt hívogatja.


Ízlések és pofonok.

2011. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!