Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen progival/hogyan tudom...

Milyen progival/hogyan tudom visszafordítani (megszerezni a forráskódját) azokat az EXE fájlokat amiket a dev c++ v4.9.9.2-ben írtam?

Figyelt kérdés

2011. nov. 22. 16:14
 1/5 2xSü ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Maximum assembly-be tudod visszafordítani. A változónevek biztosan nincsenek benne az exe fájlban. De a műveletekben szereplő különböző memóriarekeszek típusa sem.
2011. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használható cpp forrást sehogy nem tudsz belőle csinálni. Assembly forrást igen, de azzal nem sokra mész. Meg van egy-két program ami talán valami szörnyű kódot generál visszafelé, de jobb ha azokkal nem is kísérletezel.
2011. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért ha közben írtak olyan programot ami visszaadja a cpp-t akkor írjatok :D.
2011. nov. 23. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen tuti nem lesz, de majd szólunk...
2011. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az exe az már nem C++ kód. Az már bináris 0010100 és hasonló számok tömkelege, amit csak a számítógép ért meg.


Tényleg maximum csak assembly-be lehet visszafordítani, ahhoz viszont sok sikert, hogy valaki valaha assembly-t meg tudja tanulni. Én próbáltam benne egy helló világot írni, kész rémálom, hogy most erre a processzorregiszterre mozgassa a bitet, utána amabba a regiszterbe, stb.


Aki ír egy exe-ből C++-kódot csináló progit, az minimum Nobel-díjat érdemel. Elszántabb emberek viszont saját maguk próbálják "visszaírni C-be"/reverse engineer-elni más emberek programjait.

2012. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!