Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Okj-s programozói tanfolyamok...

Okj-s programozói tanfolyamok érnek valamit?

Figyelt kérdés
Vagy jobb autodidakta módon tanulni?
2011. dec. 9. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szvsz pénzkidobás. A szakmában nem sokra nézik az ilyen végzettséget. A szűk családi körömben van OKJ-s felnőttképzés szervező, így tőle tudom, hogy nagyon nem ér semmit, amit az ilyen programozói tanfolyamokon tanítanak.


Ami fontos, legyen diplomád, vagy ha nincs, akkor viszont profi legyél.

2011. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is kevesebbet ér, mint amennyibe kerül. Sokkal.

Első válaszolóval egyetértek.

2011. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lordsithlord ***** válasza:
Csak abban az esetben ér valamit, ha érettségi után valaki nem tudja, pontosan mit is akar csinálni és szüksége lenne időre, hogy végig gondolja. Ebben az esetben ad némi alaptudást illetve plussz 2 évet, hogy végiggondolja, pontosan mit is akar csinálni.
2011. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"ad némi alaptudást "


alaptudást meg könyvekből is össze lehet szedni ingyen.

naivan azt hittem , hogy annyira megtanulok ott, hogy simán jó lehet bárhova.


Ha magamnak tanulgatok (előszőr hobbi szinten majd ki tudja mi lesz 3-4múlva..talán profi leszek :p ) akkor mi a jobb : egyből specializálódni valamire (pl c++) vagy mindenhez hozzányúlni, hogy általános képem legyen mindenről és utána specializálódni?

2011. dec. 9. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Szvsz érdemes specializálódni. Ha sok mindenbe belekezdesz, az nem biztos, hogy jó, mert nagy a valószínűsége hogy sok programozási nyelveben egyszerre nem leszel profi.

Első lépésként válaszd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni, azután pedig az ahhoz szükséges ismereteket sajátítsd el profi szinten. Vannak olyan szakterületek, ahol magas szintű matematika és fizika ismeretekre is szükséged lehet, de alapjában véve a programozás főként logikán alapszik.

Sőt vannak olyan területek is, ahol a programozási ismereteken kívül még sok más ismeretre is szükséged lehet (pl játékfejlesztés).

2011. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért nem rossz összefogottan is hallani/látni a dolgokat, szóval nem hülyeség, de "csak" egy ilyen képzés kevés.
2011. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha fizetős felnőttképzés inkább bele se kezdj. Sokkal többet ráfizetsz mint amennyit tényleg megér. Ha ingyenes akkor "talán" érdemes megpróbálni, de ha van lehetőséged egy államilag támogatott egyetemi képzésre akkor inkább azt ajánlom.
2011. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Elég sok minden érdekel programozáson, webprogramozáson belül (legalábbis alapfokon) , ezért nem tudom még hogy merre nézelődjek ill gondoltam arra , hogy előszőr mindenből egy kicsit tanulni.


Ami miatt érdekel az a problémamegoldás és hogy a semmiből létre lehet hozni valamit.

2011. dec. 10. 04:35
 9/12 lordsithlord ***** válasza:
Abban mindenképpen különbözik az autodidakta tanulástól, hogy ez már ad papírt, illetve az ilyen képzésen elért eredményeket később felsőoktatásban már beszámíttathatod.
2011. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak ha felsőfokú OKJ
2011. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!