Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Algoritmikus tőzsdei kereskedé...

Algoritmikus tőzsdei kereskedéssel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Lehetséges "otthonról" futtatni olyan algoritmust ami figyeli a tőzsdét és ad-vesz, vagy ez is a "nagyok" területe?


(Nem high-frequency tradingre gondolok.)


2011. dec. 20. 22:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Az, hogy véletlenszerűek az árfolyammozgások?"

Hát ha te meg tudod őket előre jósolni, akkor nem értem, miért nem vagy még milliárdos, és miért itt kérdezgeted, hogyan lehet tőzsdéző algoritmust futtatni :D

2011. dec. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy értelmes válasz: Igen, lehet.

Sajna nem tudok pontos, és elég részletes választ adni, mert én is csak feljegyzeteltem az alapokat egy tőzsdeguru haveromtól, aki így csinálja.

Elsőként is valami Tőzsde oldalra kell regisztrálni. Úgy általában mindegyiken lehet demó számlákat létrehozni, és szabadon kísérletezni. Barátom szerint sokat is kell, méghozzá éveket is akár.

Ő inkább a nagy külföldi oldalakat ajánlja:

[link]

De van olyan is, ami elég népszerű tudtommal hogy forex (linkjét nem tudom).

Most hirtelen mást nem tudok mondani.

Ezeknek van saját programjuk, amivel tudsz kereskedni, függvényeket nézni valós időben, beállítani eladási/vételi szinteket, meg van saját nyelvük is, amivel automatizálhatod. (Egyedi nyelvről beszélt, de ő javaban is fejlesztett hozzá valamit.)

Magáról a tőzsdézéssel kapcsolatba inkább ilyesmi helyen kaphatsz rendes tanácsokat mint ez: [link]

2011. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előbbi vagyok. Gyakorlatban még nem próbáltam, majd ha ereszti az életem, én is jobban utánanézek, meg nyitok demó számlát.
2011. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!