Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan töröljem le a laptopomr...

Hogyan töröljem le a laptopomról a winyóról mindent?

Figyelt kérdés

A laptopom hdd jét szeretném letörölni véglegesen és a xpt rátelepÍteni. ibm laptop

xp van rajta de rossz elindítottam a telepítést és miután feltelepített ugyan az minden mint volt olyan "rossz" és a programok is rajta maradtak.

hogyan töröljen teljesen le hogy ne legyen rajta semmi?

köszi


2011. dec. 28. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom a telepítésnél nem formáztad le a winyót. csináld újra és legyél egy kicsit figyelmesebb...
2011. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Boot-olj be xp lemezről.

A telepítés elején keresd meg és válaszd a partíció törlését,utána hozd létre megint, majd utána formázd le(kérdezi majd)

Ennyi

2011. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszek az XP telepítésnél megkérdezi hogy mit akarsz tenni,újra telepíteni/javítani az XP-t,cserélni..stb

Nem emlékszek pontosan mik a lehetőségek,de ezen a ponton olyasmit kell választanod hogy cserélje a rendszert vagyis ami a gépen van távolítsa el.Ez után megfogja kérdezni hogy a jelenlegi fejrendszert megtartod-e vagy formázod.Válaszd a formázást.Ez után töröl mindent.De vigyázz mert ebben az esetben az illesztőprogramokat is törli szóval telepítés után lehet nem fog működni a graff kártya,hang kártya,hálózati adapter..stb..stb..Szóval mielőtt neki esel szerezd be az illesztőprogramokat is mert ha telepítés után az XP netalán nem ismeri fel a hálózati adaptert akkor nem fogsz tudni a netre felmászni és utólag beszerezni ami kell...A laptopod gyártójának a support oldaláról mindent le tudsz szedni ha tudod a pontos tipust.

2011. dec. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor honnan szedjem le?

linket tudsz küldeni ibm tipusú laptop:

inen vettem meg ez lenne az: [link]

nem tudja az eladó sem a pontos tipust de én sem.

2011. dec. 29. 08:31
 5/8 A kérdező kommentje:
azért akarom újra telepíteni mert átálítottam a témát eredeti windowsra és csak az ikonokat látni semmi mást csak fekete minden.
2011. dec. 29. 09:02
 6/8 A kérdező kommentje:

ibm t21 tipusú kiderítettem.

[link]

2011. dec. 29. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a driverek:


[link]


A keresőbe beírod hogy T21 és kidob 3 szériát a kérdés az melyik a tied :P.Viszont ahogy nézem az illesztőprogramok többnyire Windos98/Me-ra vannak csak 1-2 van ami NT/2000-re de még azok se biztos hogy menni fognak XP SP-vel....Ezért utálom az ilyen support oldalakat,ha egy Laptopot mondjuk Windows98-al gyártottak vagy Windows 2000-el fejezték be a tipus gyártását akkor újabb Windows-hoz nincs illesztőprogram a support oldalon.


Szerintem a legjobb ha az eladóval felveszed a kapcsolatot hogy az eszközöket felismeri-e a Windows XP.Ha nem akkor küldje el az illesztőprogramokat is mert neki megkell hogy legyen,máskülönben hogy rakta fel rá az XP-t.


Vagy ha nincs ilyen segítőkész az eladó akkor a legbiztosabb hogy az eszközelőben megnézed milyen eszközök vannak a laptopodban és felkutatod az illesztőprogramok XP verzióit.


Az eszközelőt XP-ben itt találod azthiszem:


Start->vezérlőpult->rendszer Vagy jobb egérgombbal sajátgép->tulajdonságok


A felső füleknél lenni kell olyasminek hogy hardware vagy eszközök,oda rákattintasz és ott lesz az eszközelő.Arra kattints rá és felsorol minden eszközt ami a gépedben van külön kategóriákba szedve.Ha bárminél sárga ?-jel van azt nem ismerte fel.


Amúgy ha a témát visszaállítod akkor is fekete marad?Vagy nem tudod visszaállítani?

2011. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rátelepítettem az xp és mindent felismert csak egyik hangnál van egy ! jel de minden más működik sikerült köszönöm szépen a segÍtségeket.
2011. dec. 29. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!