Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel készíthetnék multiplayer...

Mivel készíthetnék multiplayer játékot?

Figyelt kérdés

Egy teeworlds szerű játékot szeretnék csinálni. Én és pár haverom játszanánk rajta. Nincs nagy programozói tapasztalatom csináltam már pár kisebb nagyobb márió szintű játékot a gamemaker nevű programmal. A játék készítéséhez nem akarok egy programozási nyelve belebonyolódni, bár csináltam már egy kő papír olló programot turbo pascallal.

Ha van rá lehetőség egy gamemaker szintű programmal szeretném megvalósítani ha lehetséges.


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jan. 7. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aki új dolgot akar programozni, az kénytelen lesz nagy energiákat befektetni a tanulásba.


nem elég az utasításkészlet egyszeri elplvasása, ide már komplet programírási szemlélet megléte is szükséges.

2012. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Mivel készíthetnék multiplayer játékot?"


A jelenlegi piacot figyelembe véve 54 millió dollárral.


Jó, ha nem nagyszabású, "csak" egy teeworlds, akkor nyilván sokkal egyszerűbb a dolog, de multiplayer nem nagyon van "game maker" szinten. Ezt még gondold át, programozást biztosan nem fogod megúszni!

2012. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket! Azért kár, hogy 54 millio dollár és különösebb szakmai tudás nélkül nem tudok csinálni egy egyszerűbb multiplayer játékot.
2012. jan. 7. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:

GM-ben is lehet simán multis játékot csinálni, igaz, ha jót akarsz, akkor valami DLL-el egészíted ki (39dll vagy hasonló).


Saját magadnak, hobbi szinten ilyet csinálni nem macera.

(Elég rég GM-eztem, de itt esetleg kaphatsz segítséget: http://gm(pont)gerifield(pont)hu/ Ez lényegében a régi magyar GM fórum "utóda", még sokan használnak GM-et itt.)

2012. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Utána néztem kicsit a gamemaker-es multiplayer készítésnek és találtam egy elég jó honlapot ami leír mindent [link] Az oldal angol, de egy kis nyelvtudással elég sok mindent tanulhat az ember.
2012. jan. 8. 12:58
 6/11 anonim ***** válasza:
SDL, de még ahhoz is kell azért tanulni
2012. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahoz ,h játékot csnálj töltsd le a blender 2.49 vagy egyébb verzióját ;) azal 3D-s játékokat tudsz gyártani,a multyplayerhez kell vlahogyan szervert csnálnod asszem vlamien backups fájlokkal :)
2012. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szerintem tanulj meg egy programozási nyelvet. Ha csak GM-ezel, akkor ne készülj nagy sikerre. Én C#-ot ajánlom ilyen célra, mert arra ott az XNA, ami egy microsoftos játék készítési platform. Ha ezzel csinálsz játékot, azt még ki is adathatod, nem úgy mint a GM-es vagy Blenderes dolgokat. De ha tényleg el akarsz érni valamit, akkor igen is el kell kötelezned magad egy programozási nyelv iránt.
2012. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gamemakerrel is érdekes dolgokat lehet összedobni...
2013. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet FPS Creatorral is. Ráadásul annak nemsokára kijön az új verziója, a reloaded.
2013. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!