Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit ajánlatok? Hogyan kezdjem...

Mit ajánlatok? Hogyan kezdjem el tanulni a C programozást?

Figyelt kérdés

Könyvet olvassak,vagy jobb a youtube-n tutorialok.C++,c#?Melyik mire jó?(gondolok itt pl. az egyik játék,program,felhasználói felület készítéséhez)?

Engem inkább játék készítése érdekel.


2012. jan. 13. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Minek c tanulni ha ott van a c++?

Sokkal többet tud és nem annyira bonyolult.


c ben komplikát a változó a ciklusok és még sorolhatnám.

2012. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Várjunk.A C az más mint a c++,meg a c#?Azthittem,hogy ez ilyen alkategória,hogy C.Azon belül ++ meg #.
2012. jan. 13. 21:16
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Minek c tanulni ha ott van a c++?

Minden c++ könyvben megvan említve,hogy hátrányos c tudás ismerete ha valakinek c++ elsajátítása a cél akkor azzal kell kezdeni.


Egy c++ könyvben is ugyanazokat fogja tanulni mint c könyvben csak c++ t.


Nem tudom,hogy milyen elmebeteg idióták hozták be azt a hülyeséget,hogy tudni kell más nyelveket is ha valaki c++ akar tanulni.


C++ tanulj több benne a lehetőség és újabb is.


Mindenki mást mond de nekem hihetsz én nem beszélek mellé.

legjobban,hogy c++ szeretnél tanulni.


Miért kezdenél c vel vagy pascal-al ha c++ könyvből is ugyanazt fogod tanulni mint c és pascal könyvekből?


Vagy miért tanulnál c vagy pascalt ha e két nyelv tudása nem szükséges a c++ nyelv elsajátításához?


Válaszold meg ezeket a kérdéseket magadban.


Ha lesz eszed és c++ akarsz tanulni akkor tutira nem fogsz bele semmilyen más nyelvbe csak a c++ ba.

2012. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
C++ tanulj minek c szerintem is.Újabb,többet tud,és tényleg nem annyira bonyolult benne sok dolog mint a c ben.
2012. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2012. jan. 13. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

[link] vagy [link]


Utóbbit nem néztem meg, de a tanszéken ajánlott. A C rengeteg dologra használható, ma is igen népszerű. Olyan "jelentéktelen" dolgok készülnek benne, mint a Linux kernel.


A C++ felülről kompatibilis a C-vel, tehát a linkelt könyvekből megszerzett tudást a C++ tanulásánál is használhatod. Másképpen: a C forráskódot le tudod fordítani C++ fordítóval is.


Az egyébként hatalmas baromság, hogy csak egy nyelvet tanulj meg és az csakis a C++ legyen. Én webes dolgokat fejlesztek, tehát sokra nem mennék vele. Mindig a feladathoz választunk eszközt és nem fordítva. Előbb döntsd el, mi érdekel!

2012. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, én is legalább 4-5 nyelvet AKTÍVAN használok.

Más feladatra, más nyelv. Webre ott a php, esetleg python, szerver oldalra python, ha valami számítás igényes dolog van, akkor C++ vagy C, ha esetleg cross-platform dolog kell, talán GUI-val, akkot Java....



A hasonlóságok pedig:

A C-nek a C++ egy tovább fejlesztése, kiegészítése, ami vissza felé kompatibilis.

Tehát a sima C kódot egy C++ fordító is érteni fogja és menni fog.

A C# egy teljesen "új" fejlesztés, a javahoz hasonlít kicsit, nem gépi kódra, hanem egy köztes bytekódra lehet fordítani és egy virtuális gép értelmezi/dolgozza fel.

(Ennek van előnye és hátránya is, leginkább Windowson jellemző nyelv.)


Tanulni pedig szinte az összes jó, a C++-nak például lesz haszna később is neked valószínűleg, szóval érdemes azt választani.

2012. jan. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy jó könyvet linkelek én is, esetleg kis kereséssel e-bookban is megtalálható, de azt nem lenne legális betenni.


[link]

2012. jan. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Majd utána nézek a könyveknek!
2012. jan. 14. 06:47
 10/15 iostream ***** válasza:

"Tehát a sima C kódot egy C++ fordító is érteni fogja és menni fog."


Azért ez így nem teljesen igaz, ez volt az elv, de mint tudjuk az elv sosem működik úgy, ahogy elképzelték.

2012. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!