Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent c#-ban a return...

Mit jelent c#-ban a return utasítás? Tudom mit jelent csak nem tudom megfogalmazni. Pár mondat kéne róla a szakdogához hogy tulajdonképpen mit is csinál.

Figyelt kérdés

2012. jan. 21. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Az határozza meg egy függvény visszatérési értékét. Egyébként komoly suli lehet, ha ilyet írsz a szakdogádba :)
2012. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted! Különben egy ilyen vacak okj-n vagyok. Téynleg igaz a hírresztelés, valóban nagyon szarok. De azért mondjuk te se tudsz 5-6 mondatot összeszedni a return utasításról.
2012. jan. 21. 20:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2012. jan. 21. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szoktam c#-ban programozni, lehet h nem pont ilyen a nyelvtana, de pl.:


public int osszead (int a, int b) {

return a+b;

}


Tehát azt adja meg, h mit adjon vissza az illető függvény. Ezt nem nagyon tudom bővebben kifejteni.

2012. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy képek és források nélkűl több negyven oldalt kell írni, és meg szabva hogy nem lehet olyan nagy munka. Tehát mepróbálok mindent beleírni amit csak lehet.
2012. jan. 21. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A return utasítás függvények visszatérési értékét határozza meg, bármelyik nem-void függvény esetében kötelező megadni legalább egy returnt a függvénytörzsben. A return egy paramétert vár, ezen érték típusának meg kell egyeznie a függvénydefinícióban meghatározott típussal. Return utasítás esetén a függvény azonnal leáll, és visszaadja a paraméternek adott értéket. Void típusú eljárások esetében is lehetőség van returnt használni, ez esetben paraméter nélkül kell meghívni.
2012. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!