Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szükségem lenne egy olyan...

Szükségem lenne egy olyan programra ami képes arra hogy akár több ezer képet (BMP-t) módosítson minél gyorsabban bizonyos követelmények alapján. Milyen programmal oldhatom ezt meg?

Figyelt kérdés

Pl. Három előre megadott színt nem módosít, az összes többit feketére festi az összes képen.

Olyan valamire gondoltam ami 32 bites xp alatt is jól megy, a módosításra váró BMP-k pedig 24 bitesek. Automatizáláshoz kellene, ezért a legjobb lenne ha paraméterekkel tudna dolgozni a program, az sem gond ha nincs ilyen program viszont egyszerűen összerakható valamilyen programozási nyelvben (némi tapasztalatom van pascalban). Előre is köszönöm a segítséget.


2012. jan. 25. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
a 3 szín alatt pontosan 3 darab színt értesz (pl. #111111, #222222, #333333), vagy úgy érted, hogy "a piros, kék, sárga színeket"?
2012. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

"Három előre megadott színt nem módosít, az összes többit feketére festi az összes képen. "

Ez miért manuális?

"mert be kell kérni minden egyes fájlt és manuálisan módosítani mindegyiket"

Az a lényeg, hogy minden egyes fájlt meg kell nyitni feldolgozásra.

2012. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én összeraktam egyet free pascal-ba (mert azt írtad némi tapasztalatod van pascal-ba)

Egy képen csinál átalakítást a be.bmp-ből a ki.bmp-be (a bemeneti és kimeneti fájl lehet azonos is)

A transzformáló eljárást kell többször meghívni, hogyha több képre is akarjuk hogy működjön,pl adott könyvtár fájljai szerint, ez már csak részletkérdés, ezt írd meg kedved szerint.

Ha elárulod hogy mire kell akkor odaadom a forráskódot.

2012. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Válasz a


"a 3 szín alatt pontosan 3 darab színt értesz (pl. #111111, #222222, #333333), vagy úgy érted, hogy "a piros, kék, sárga színeket"?"


kérdésre:


Pontosan ahogy mondod, a három szín alatt nem három színt értek az összes árnyalatával hanem három színkódot.

Minden más színkódot át kellene írni a fekete színkódjára.

2012. jan. 27. 09:21
 15/15 A kérdező kommentje:

A 13. válaszadó 100%-ban megoldotta a problémát amiért én kimondhatatlanul hálás vagyok. Szeretném tiszta szívből megköszönni neki a segítséget, az időt amit a program megírására szánt és azt hogy ezt elküldte nekem.


Ezek után a kérdést megválaszoltnak lehet tekinteni.

2012. jan. 27. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!