Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Delphi tulajdonképpen olyan...

A Delphi tulajdonképpen olyan mint a Pascal?

Figyelt kérdés

Tehát használhatom benne azokat a szavakat és módszereket amiket megtanultam Pascal-ban? Gondolok most például egy számológépre, hogy azt ugyan olyan módon kell megírni ugyan azokat a parancsokat használva mint Pascalban?


És mellékesen a Delphi-t megéri tanulni? Nem halott nyelv? Keresni jól lehet vele?


2012. febr. 4. 11:58
 1/7 ejbenjaro ***** válasza:
lényegében olyan mint a pascal, mert az az alapja, de több is annál, hiszen a nyelv tovább lett fejlesztve. halottnak ugyan nem halott nyelv, de manapság már nem olyan keresett.
2012. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy első is írta, Pascal alapokra épül, de több nála.

Elég jól használható, megéri tanulni akár, főleg ha vannak Pascalos alapok.

2012. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Delphi csak program neve, a nyelv, amit használ az pedig az Object-Pascal.
2012. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
@17:07 Azért nem egészen : [link]
2012. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
delphi .net, delphi XE2?
2012. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: akkor hibás egy kicsit a magyar Wikipedia ezen része, javaslom helyette inkább az angol nyelvű változatot, ott helyesen van (úgy ahogy én is mondtam)

[link]

[link]

2012. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet a Delphivel, hogy jó ideig a legjobb fejlesztőkörnyezet volt. Amit szerintem már régen is elrontottak, hogy az ObjectPascalra építettek, nem a C++ -ra, így a C++ változat a C++ Builder nem volt olyan jó, pl. lassabban fordított, belekényszerítettek Delphiből vett típusokat, a Pascal nyelv meg nem hasonlít a modern elterjedt nyelvekre szintaxisban(C, C++, C#, Java, PHP).


De a visszaszorulás nem ennek köszönhető. Hanem először is annak, hogy a fejlesztő cég, a Borland elcseszte. Először is a fejlesztők egy része elment a Microsofthoz, ahol gyakorlatilag lekoppintották a Delphit, a Visual Studio .NET-es fejlesztőkörnyezete nagyon hasonlít rá, csak a nyelv más(elsősorban C#). Másrészt elkezdődött egy olyan trend, hogy az üzleti alkalmazások egyre nagyobb része lett webes, ez sem kedvezett a Delphinek, ebben és másban is a konkurencia után kullogott a Delphi. Az utolsó szög az volt a Delphi koporsójában, hogy a Borland gyakorlatilag eladta, így került a CodeGearhez, majd az azt megvásárló Embarcedaro nevű spanyol céghez.


Még egy dolog, hogy a Linux vonallal már rég teljesen leálltam(Kylix), pedig abban lett volna fantázia, ugyanis bizonyos területeken csak a Java az igazi rivális.

2012. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!