Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CMD ablakban szeretnék egy...

Paulus_92 kérdése:

CMD ablakban szeretnék egy olyan feltételt beírni, hogy vizsgálja meg két txt állomány tartalmát, és ha egyezik, akkor történjen meg az esemény. Hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés

Eddig ahogyan próbáltam nem jött össze.

Próbám eredménye:

if "valami.txt"=="valamimas.txt" parancs

és

if "type valami.txt"=="type valamimas.txt" parancs


2012. febr. 8. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet tévedek, de úgy tudom a Windows parancssora roppantul buta, még a DOS időkből maradt ránk, szerintem ilyesmit maximum fájlnévvel tudnál csinálni. Ha Vista/7 oprendszered van, talán a PowerShell megoldást jelenthet.
2012. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez bejött :)
2012. febr. 9. 00:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy ha kész a script, akkor azt hogyan mentsem el? Megírtam jegyzettömbben és elmentettem ps1 kiterjesztéssel, de nekem nem akarja lefuttatni, hanem jegyzettömbbel nyitja meg, ha pedig kényszerítem, akkor hibát ír ki, pedig amúgy jó, mert mikor soronként gépeltem be, akkor lefutott...
2012. febr. 9. 11:18
 4/5 ejbenjaro ***** válasza:

Itt egy kis segítség a powershell script futtatásához:

[link]

2012. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végigpróbálgattam, a megoldásokat, amiket a problémámra írt, de valahogy még így sem futtatja a scriptem... pedig a probléma ugyanaz, ami ott is. "not recognised as cmd..." . Nem lehet, hogy a path környezeti változómmal van valami probléma?
2012. febr. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!