Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen játékokat szoktak írni...

Milyen játékokat szoktak írni otthon gyakorlásképp?

Figyelt kérdés

Elég régóta programozok Javában és szeretnék írni egy kis játékot.

Ötleteket szeretnék,hogy milyet?

Nem akarom kereskedelmi forgalomba bocsátani,nem is kell új ötlet.Írtam már nagyobb programokat,de a játékfejlesztésben

nincs tapasztalatom.A szükséges osztályokkal csomagokkal stb. tisztában vagyok.

A normális válaszokra megy a zöld kéz!


2012. márc. 4. 14:47
 1/5 ejbenjaro ***** válasza:
100%
Kezdésnek mondjuk megpróbálkoznék valami táblajátékkal pl. amőba. Aztán egy tetris is szóba jöhet, vagy egy snake játék. Vagy valami super mario klón. Nagyobb projektekbe csak úgy érdemes belevágni ha vannak tárasi az embernek, mert egyedül könnyen bele lehet bukni, ráadásul mindenhez senki sem érthet (grafika, zene, programozás, stb.)
2012. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm ilyen faltörő-szerű játékon dolgozik, nem tudom, az mennyire nehéz így elsőre, de szertinem egy próbát megér
2012. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőre mindképp valami 2D játékkal próbálkozz.Mondjuk egy memória játék,tetris,pacman vagy valami platform játék mint a mario..stb


Mondjuk sokan vannak akik azonnal 3D-be ugranak olyan fejlesztő környezetekkel mint a Unity,UDK,Shiva3D..stb mivel ezekben csak scriptelni kell és rendkívül leegyszerűsítik a fejlesztést.Egyszerű átlátni mi hogy kapcsolódik össze.


De ha te magad akarod a játékot megírni a nulláról max kész libeket használnál grafikára,fizikára akkor mindenképp valami 2D játékkal kezdj.


Válassz ki valami klasszikust amit régen szerettél,biztos van valami és azt csináld meg.


Egyébként szerintem érdemes lehet az ilyen makereket is próbálgatni az első körben mint a Game Editor,Game Maker,3D RAD,FPS Creator és társaik.

Ezekből is sokat lehet tanulni hogy mégis hogyan épül fel egy 2D,3D játék modellekből,sprite-okból,particles-ből,hangokból,textúrákból és utána mehetsz mélyebbre scriptelés majd programozás felé.

2012. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen először 2D-t csinálok.

Egyelőre fizika sem kell,mert megfogadom az első tanácsát és először egy Tic-Tac-Toe-t írok.

Nagyobb projektekbe nem tervezem,hogy belevágok.

Még egyser kösz a válaszokat.

2012. márc. 4. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
A sportjátékok, ügyességi játékok is viszonylag könnyűek, esetleg akasztófa, vagy bármi ami neked tetszik.
2012. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!