Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen DOS parancsal lehet...

Milyen DOS parancsal lehet megoldani, hogy lehetővé tegye ékezetes fájlok írását CMD-ben?

Figyelt kérdés
Egy batch fájlba szeretném beírni és szerintem sokkal esztétikusabb lenne, ha lenne benne ékezetes betűk, nem csak kérdőjeleket rakna a helyükre.
2012. márc. 15. 11:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Win 7-em van, de a CMDben nekem azt írja h az EDIT nem található külső vagy belső kötegfájlként :S
2012. márc. 15. 11:37
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor szed le a Volkov Commandert (régi dos-os filekezelő) :

[link]


Csomagold ki, inditsd el, keresd meg a BATCH fájlodat F4-el nyisd meg szerkesztésre és nézd meg, hogy ir-e a billentyűzeted magyar ékezetes karaktereket.


Ha nem akkor lépj ki a VC-ből, keresd meg a

%SystemRoot%\system32\autoexec.nt (magyarul : c:\windows\system32\autoexec.nt) nyisd meg szerkesztésre és a file végére ird be a következő sort :


%SystemRoot%\system32\KB16 HU,852, %SystemRoot%\system32\KEYBOARD.SYS


Mentsd el a filét.


Próbáld ki a VC-t, hogy ir-e a billentyűzeted magyar ékezetes betűket. (CTRL+ALT+F1 = Angol billentzűzet, CTRL+ALT+F2 = Magyar billentzűzet)


(az AltGr-es billentyűkombinációk - pl. backslash, kukac, pontosvessző - nem működnek. a KEYBOARD.SYS-ben, azokat máshogyan kell beirnod).


Sok sikert.

Üdv.

2012. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hello!


Próbálgattam megcsinálni, de az első probléma már ott kezdődik hogy a VC-t se tudom elindítani :S Lehet hogy a 64 bites win 7 miatt? Próbáltam az autoexec.nt fájt megtalálni, de azt se találtam, beraktam h a rejtett fájlokat is mutassa de úgyse. Erre valami ötlet? Esetleg még azt tudom csinálni, hogy virtual box-ba felrakok egy Windows XP-t és arra rakom fel a VC-t és ott csinálom meg a batch fájlt. de amúgy ha ez nem jön be akkor nem tudom, hogy tudnám megoldani :S

2012. márc. 15. 18:44
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt találtam :

[link]


"NOTE

The MS-DOS and 16-bit Windows subsystems are not provided with the 64-bit versions of Windows. If you use a 64-bit version of Windows 7 and still need to run MS-DOS or Windows 3.1 applications, you can download and install the free Microsoft Virtual PC program from microsoft.com, or use VMWare from www.vmware.com. With either of these programs, you can set up a "virtual" computer, install a copy of MS-DOS, Windows 3.1, or any subsequent version of Windows, and run your older applications inside the simulated environment."


Tehát itt is azt javasolják, hogy virtuális gépen csináld meg.


Viszont ha Win7 64 biten nem fog menni a Batch file, akkor nem sok értelme van az egésznek.


Üdv.

2012. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

VC helyett: [link]

Új fájl létrehozása szerkesztésre: Shift+F4

Meglévő fájl szerkesztése: F4

A szövegszerkesztőjében az F8 billentyűvel lehet váltani a karakterkódolások között.


Vagy pedig grafikus megoldás: [link]

Encoding menü/Character sets/Central European/OEM 852

2012. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségetek!


A grafikus notepaddal sikerült. Átállítottam a kódolást és már ki is írta :D Kösz szépen még1x!!

2012. márc. 16. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!