Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic-ben hogy tudom a...

Visual Basic-ben hogy tudom a saját lottósorsolás programom eredményét "megcsinálni"?

Figyelt kérdés

Az már kész van, hogy megadja az öt számot és a 5 random számot sorsol és működik is semmi gond nincs vele. De azt nem tudom, hogy csinálhatnám meg, hogy felismerje hogy a felhasználó által megadott 5 szám közül (bármelyik 5 szám), valamelyik(ek) azonos(ak) a random kisorsolt számok bármelyikével (mert ugye az mindegy). Valamint hogy felismerje hány találatom van és melyikek a nyertes számok. ("Találatok száma: xy", "Nyertes számok: xy, yx, xz...)


Nagyon megköszönném ha valaki levezetné nekem ezt érthetően, vagy esetleg egy egyszerű kódsort beillesztene!


2012. márc. 15. 14:35
 1/3 TJHooker33 válasza:

C#-ba van listákra metszet metódus (Intersect), gondolom VB-ben is. Ezek a nyertes számok, ezek száma (Count) pedig a találatok száma.

Ha nincsen akkor magadnak kell megírnod. Egy for ciklussal végigmész a listán és IndexOf-al megnézed szerepel-e a másikba, ha igen hozzáadod a találati listához.

2012. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A kihúzott számok legyenek mondjuk a "kihúzott" tömbbe a felhasználó által megadott 5 szám pedig legyen a "tippek" tömbbe.

Ekkor egy rövid kódsor:


Dim eltalált(1 to 5)

For i = 1 to 5

For j = 1 to 5

If kihúzott(i) = tippek(j) Then

találat=találat+1

eltalált(találat) = kihúzott(i)

Next

Next


A "találat" változóban a találatok száma, az "eltalált" tömbbe pedig a nyertes számok vannak.

2012. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagyok az előző hozzászóló, egy kicsit kiegészítem a kódot:


találat = 0

Dim eltalált(1 to 5)

For i = 1 to 5

For j = 1 to 5

If kihúzott(i) = tippek(j) Then

találat = találat+1

eltalált(találat) = kihúzott(i)

End If

Next

Next

2012. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!