Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges megtanulni egy...

Lehetséges megtanulni egy programozási nyelvet mindenféle oktatás nélkül, teljesen magamtól?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, info szakra járok középsuliban. Nem tudom, hogy jövőre fogunk-e tanulni programozni... de én már most el szeretném kezdeni. Csak szerintem ez olyan mint a matek, nem bemagolni kell, hanem el kell h valaki magyarázza, nem? Találtam egy könyvet a neten, a neve: Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt. Érdemes elkezdenem tanulgatni, vagy ink. várjak amíg meg nem kapom a megfelelő oktatást?
2012. márc. 15. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam mint te, ezért ha megfogadsz egy jó tanácsot nem c++ -al kezded, hanem java -val.


[link]


Ez a könyv nagyon jó kezdésnek. Meglehet tanulni önmagadtól is sok mindent miért ne lehetne? De általában tovább tart, ennek a fő oka az, hogy senkinek nem tudsz feltenni kérdést. Ha elakadsz nem segít senki. Nekem az oop -t volt a legnehezebb megérteni, de nagyon hasznos tudás. c++ -ban meg aztán főleg igen kemény :D


Egyet azért már most az elején jó ha tudsz nincs olyan nyelv ami mindenre jó, minden nyelvnek megvan az erőssége.


Pl: ha lenne egy könyvelő program egészen biztos vagyok benne pythonban előbb megírom mint bárki más c++ -ban. De c++ ban lehet írni virust, pythonban meg hát lehet csak nem sok értelme van :)

2012. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen, egyedül is képes vagy rá. Azt javaslom, hogy a Java nyelvvel kezdd. Rengeteg ingyenes oktató van az interneten róla. Javaslom, hogy ne csak olvass, de keress példa programokat is. Ezekből is sokat lehet tanulni.
2012. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha lehet programozási nyelvnek nevezni, én Quick Basickel kezdtem, még DOS alatt. Akkor voltam kb 10 éves. Igencsak kezdetleges dolgokat tudtam még akkor. Kiírni szövegeket, szinezni, rajzolgatni. Majd írtam egyszerű menüket, GUI-t, fájlkezelést csináltam és szép lassan elsajátítottam. Aztán áttértem VB-re és ott már több mindent tudtam csinálni. Mikor elértem a basic korlátait, áttértem C-re.
2012. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem programozó / informatikus ismerőseimet, és azt mondták, hogy a java elavult. Ők phpt javasoltak. De én szerintem a C++ -t fogom, mivel már tudom az alapokat :D (változók, if/while/for ciklus, kiírás stb) Szóval szerintem ha már ezzel elkezdtem nem megyek át egy könnyebbre.
2012. márc. 15. 23:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Java elavult?

Ugyan,ezt ne hidd el nagyon keresett nyelv,viszont viszonylag könnyű(pl. C/C++hoz képest).

Ha rám hallgatsz,azzal kezdesz.

Én 12 évesen kezdtem programozni és voilá,most programozó vagyok.

2012. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ha akarod én is segíthetek.

Persze ez olyan,hogy valakinek magától értetődő,más pedig az életbe nem érti meg.De sok sikert!

2012. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Hello! Ha rám hallgatsz, nem objektum orientált programozással (Java, C++ stb.) kezded, mert könnyen beletörhet a bicskád. Az első lépés a programozásnál az eljárás-orientált nyelvek megismerése. Azon belül is a Pascal vagy a C. A Pascal egyszerűbb, jobban tanulható a C viszont hasznosabb és az iparban is használt.

Szóval az én javaslatom a C, később már könnyebben rátérhetsz az oo programozásra, mint pl. a C++.


Még valami. A suliban tuti 100%, hogy eljárásorientált nyelvvel kezdtek, így ha most Te oo nyelvvel kezded, akkor igen csak bele fogsz kavarodni, ha csak nincs maximális érzéked a programozáshoz.

2012. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Még valami. Ezt írtad:

"Megkérdeztem programozó / informatikus ismerőseimet, és azt mondták, hogy a java elavult. Ők phpt javasoltak."


Azt kell mondjam, hogy ezek az ismerőseid nem értenek a programozáshoz és nyugodtan visszaadhatják a diplomájukat. Ugyanis a Java az egyik leggyakrabban alkalmazott programozási nyelv. És a php is. Csak éppen míg a php-t kizárólag dinamikus weboldalak létrehozására használják (erre is találtak ki), addig a Java felhasználási területe igencsak sokrétű.

2012. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

En is kb veled vagyok egy cipoben :)

En is matek info osztalyban vagyok ahol mar tanuljuk a pascalt.En is egy kicsit tobbre vagyom es mar bele is kezdtem a Delphibe.Nem megy minden elso olvasasra de turelemmel es egy kicsi erzekkel meglehet csinalni.Ha megvan a Delphi en is mindenkepp Javat akarok tanulni.

2012. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én bementem a könyvtárba, levettem egy c++ könyvet és így kezdtem el. Azóta is tanulgatom, a suliban pedig vesszük a pascalt, nem veszélyes szerintem, sosem kavarodtam bele. Olyan nyelvvel kezd, amit szeretnél megtanulni, most mondhatjuk hogy kezd pl. Basic-el, ha utálod akkor csak el megy tőle a kedved.
2012. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!