Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet egy . Jar java...

Hogy lehet egy . Jar java játéknak a SZÖVEGEIT átszerkeszteni? Csak az írásos részeit.

Figyelt kérdés
szal van mondjuk egy java telefonos játék,és annak mondjuk át akarom írni a főmenüjében,vagy akárhol máshol a játékban lévő szövegeit.lehet ilyet?
2012. márc. 21. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

in class translator

[link]

2012. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
előtte kizippeled és a classokat
2012. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. márc. 21. 15:26
 4/14 A kérdező kommentje:
kipróbáltam,és most látom,hogy valami .dia fájlokat kéne átszerkeszteni,lehetséges valahogy ez?
2012. márc. 21. 15:39
 5/14 anonim ***** válasza:

nemtudom...

az állitólag diagram fájl de nemhiszem hogy tényleg az...

2012. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és azt hogy kell szerkeszteni?
2012. márc. 21. 16:57
 7/14 A kérdező kommentje:
ja,értem,hogy mire gondolsz,gondolom ez más fájl,csak ugyanaz a kiterjesztése.mivel ez ugye a telefonjáték része gondolom azért lehet ugyanaz a két fájlkiterjesztés.
2012. márc. 21. 16:59
 8/14 anonim ***** válasza:
A kód gyakran nem tartalmazza magát a szöveget, csak a neki megfelelő azonosítót, hogy pl könnyen többnyelvűsíteni lehessen az egészet. Ilyenkor általában .properties állományokat használnak, itt kell keresni az azonosítóknak megfelelő szöveget. Átírod s kész. :D
2012. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ,de bevallom őszintén ezt most nemigazán értem.

itt egy kép,arról,hogy milyen fájlok vannak benne:

[link]

alul még lemaradt 1-2 dolog,de mindegyik fájlkiterjesztést látni a képen.

nem találtam semmilyen properties fájlt sajnos

2012. márc. 24. 14:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondok egy pl.-t, lehetőleg jót. :D

A programot Jancsi és Johnny használja. Különbözőképpen akarja őket köszönteni a program: Jancsit magyarul, Johnnyt pedig andolul. Igy magában a kódban csak egy köszönő szövegnek megfelelő általános azonósító szerepel a kiírásban, pl. System.out.println(köszöntés). Ez nem pont így történik a valóságban, de hasonlóan.:)


Ennek a köszönés azonosítónak különböző properties fileokban vannak az érték-megfelelői. Pl a MessageBundle_en_US.properties-ben ez van: köszöntés = Hello!, MessageBundle_hu_HU.properties-ben pedig ez: köszöntés = Szia!. A kódban jelzed h melyik file értékeit vegye figyelembe. Kb. így működik.


Nincsenek véletlenül a META-INF-ben ezek a fileok? Ha igen, akkor csak simán megnyitod notepaddel, notepad++al és átírod a megfelelő részeket.

Ha nincsenek lehet, hogy másképp oldották meg, vagy nem foglalkoztak a nemzetköziesítéssel és így magában a kódban kell átírd a szövegeket.

2012. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!