Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell egy Diablo 2 típusú...

NejlonZacskoo kérdése:

Mi kell egy Diablo 2 típusú játék elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
eggyik barátomnak kéne a játékához, annyit tudunk h OPENGL és c++ kell, de ez csak a grafikai ábrázolás és az elvi...de mást h kell megcsinálni??? küldetések teleportok egyik map rol a másikra stb... linkeket is adjatok ha tudtok pls :D
2012. ápr. 6. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz mögöttetek MINIMUM 4-5 év programozási tapasztalat, és már tudtok LEGALÁBB egy 3d-sített pacmant, vagy mariot akkor lehet szó Diablo 2 típusúhoz.
2012. ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ész, Erő, s oly' szent Akarat.


De annyit segítek, hogy c++-al végig meg lehet csinálni. Az OpenGL pedig függvénykönyvtár.

2012. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
küldetés, teleport... mind programozás kell hozzá. amúgy meg kéne egy blizzard és vele egy blizzard north is a hátatok mögé
2012. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Programozási ismeretek és NAGYON SOK türelem és szabadidő.


C++-al minden tökéletesen megoldható, de baromi hosszú idő lesz, ha nincs egy nagyobb PROFI fejlesztőcsapat mögötte.



Amíg valakinek itt kell kérdeznie ez ügyben, csak azt tudom mondani, hogy még túl keveset tud és esélytelen, hogy sikerrel járjon.

Első körben hajrá, ugorjatok neki egy alap C++ könyvnek.

Anélkül semmire nem fogtok menni.

2012. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hidd el én tudom feleslegesen ugortok neki egy c++ könyvnek én megtettem.

Akkora tudást nem fogtok tudni szerezni képtelenség.

Ezért kell sok ember mert mindegyik másba profi.


Meg kel egy profi matekból is anélkül lehetetlen összedobni bármit is.

2012. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 iostream ***** válasza:
100%
Igazából ilyesfajta 2D-s játékhoz felesleges a matekos. Persze, a matek szemlélet fontos, de az igazán jó matek a komolyan fizikához, a 3D grafikához és a matekspecifikus dolgokhoz kell (pl banki elemző szoftverek). A Diablo2 egyik sem.
2012. ápr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

iostream-nél a pont, mint mindig. :)


Nem azt mondtam, hogy könyvből tanuljon meg mindent egyszerre, de az alapokat nem ártana, mert azok nélkül soha a büdös életben nem fog normális programot csinálni.

2012. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Next, Next, Next, Save game as...
2012. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos, azt amit eddig tudtunk , megerősítettétek..... amm kb 3 évnyi tapasztalat áll a hátunk mögött... :DD
2012. ápr. 12. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor mégis mi a kérdés, 3 év tapasztalattal elég gáz, ha nem tudnak elindulni, vagy most nem róluk van szó?


Illetve mondjuk nem mindegy az a "tapasztalat" sem.

Ha 3 évvel ezelőtt írtak egy hello worldot az még nem mondható tapasztalatnak. De ha fél évente megismételték, az sem. :)

2012. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!